Yusuf Özdemir, delegelere teşekkür etti.

Din-Bir-Sen’in 12-13 Kasım 2016 tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kongresinde 175 delegeden 140’nın oyunu alarak yeniden genel başkan seçilen Yusuf Özdemir, delegelere teşekkür ederek, güveninize layık olmaya çalışacağım, dedi.

Özdemir’in delegelere teşekkür mahiyetinde yaptığı açıklama şöyle: “28-29 Kasım 2015 tarihinden sonra 10 aylık bir çalışma süreci ile 3. Olağan Genel Kongreye hazırlandık. Bu sürede hem sendika içi problemlerle, hem ülkemizin içinden geçtiği süreçte hainlik yapanlara karşı dik duruşumuzla, hem de din görevlilerinin sorunlarını tespit ederek ilgili makamlara sunmamızı gerektiren ağır ve yorucu bir süreç geçirdik.  Elhamdülillah bu ağır ve yorucu süreçten alnımızın akıyla çıkmayı başardık. 10 aylık çalışma sürecinde yıpratma ve karalama kampanyalarına karşı mücadele ettik. Bu süreçte projelerimizi Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez başta olmak üzere, üst düzey yetkililerle görüşerek ve dosya halinde ileterek katkılarımızı sunduk.

Şunu gururla ifade etmek istiyorum ki, din görevlilerinin yanında olan en büyük sendika Din-Bir-Sen’dir. Bu sendika âlicenap yiğitlerin, Allah korkusuyla hareket edenlerin, Hz. Peygamber’in izinden gidenlerin sendikasıdır. Bu sendika İslam davasına gönül vermiş, özverili hizmetleriyle İslam’a gönül ruhuyla bağlananların sendikasıdır. Bizler, devlet kurduran, devlet yöneten milli ruhun iman ve inancıyla yol alan, bu uğurda başımızı ortaya koyarak en ücra köşelerde hizmet eden inançlı insanların sendikasıyız. Bizler imamız, bizler etrafına ışık saçan birer nur parçasıyız. Aydınlatma ve rehberlik görevi yapan inanmışlardanız.

Bu süreçte genel başkan olarak şahsıma desteklerini esirgemeyen eski yönetim kurulu arkadaşlarıma ve ilgi, alaka ve destekleriyle ‘Din-Bir-Sen varsa varız, yoksa yokuz’ diyen üyelerimize, sendikamızın gelişmesi ve büyümesi için sahada özverili bir şekilde çalışan bütün il ve ilçe başkanlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah onlardan razı olsun. Haklarını helal etmelerini istiyorum.

Benim aziz ve vefalı dava arkadaşlarım gerek kongre aşamasında, gerek kongreden sonra her türlü desteği vererek moral ve motivasyon sağladılar. Allah onlardan da razı olsun. Din-Bir-Sen büyük bir ailedir. Bu ailenin içerisinde kötü niyet, tahkir ve tezyif, kışkırtma, ayak oyunları, yalan ve iftira barınamaz. Kıymetli delegelerim bunu bir kez daha gösterdi.

Din-Bir-Sen’i daha güçlü ve büyük bir sivil toplum kuruluşu olarak ileriye taşıyabilmek için üyelerimizin desteğine her zaman ihtiyacımız var. Başta Yönetim Kurulu olarak, sonra bütün üyelerimiz, il ve ilçe başkanlarımızla birlik ve beraberliğimizi korumak için gayret edeceğiz. Herkesi kucaklayarak yolumuza devam edeceğiz. Yolumuz uzun ve meşakkatli. Fakat yılmayacağız, engellere takılmadan ilerleyeceğiz. Yeter ki bize olan inancınız kaybolmasın.”

Yorumlar
ALİ OKUTUCU tarafıdan 19-11-2016 09:11:20 Tarihinde yazıldı
TEBRİK.
DİN-İ MÜBİN-İ İSLAMA HAYIRLI HİZMETLER YAPMAMIZI RABBİM NASİP ETSİN.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI RABBİM DAİM EYLESİN. TEBRİK EDERİM. ALİ OKUTUCU TEKİRDAĞ
Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net