Adana Valiliğine yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, bu sabah saat 08.05’te mesainin başladığı sırada Adana Valiliği’ne yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında, Adana Valimizin zaman farkıyla bu saldırıdan kurtulduğunu öğrendik. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Ancak 2 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve 33 vatandaşımızın da yaralanması bizleri üzdü. Ölenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum, dedi.

Özdemir, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Gün geçmiyor ki bir saldırı olmasın. Şehit ve yaralı olmasın. Bunlar üzücü, kin ve nefrete neden olmakla birlikte milletimizin birbirine daha sıkı kenetlenmesi gerektiğini gösteriyor. Şunu ifade etmek istiyorum ki, terör örgütleri tarafından hain ve kalleşçe kurulan tuzaklar sonucunda akan kanlar bu milleti korkutamaz. Devletine olan bağlılığını yok edemez. Aksine daha sıkı birleşmeye neden olur. Bu itibarla bu kirli ellerin ve onların arkalarındaki babaların şunu bilmeleri gerekir: Bu millet, sizin kirli oyunlarınıza gelmez. Tıpkı Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de olduğu gibi size karşı koyar ve sizi akıttığınız kanda boğar. Bu necip milleti kalleşçe kurduğunuz tuzaklarınızla yıldıramayacaksınız.”

Adana’daki patlamanın son olmayacağını vurgulayan Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, emperyalist güçler topraklarımız üzerindeki hayallerine kavuşabilmek için her türlü kötülüğü, kalleşliği ve hainliği aziz milletimize reva görmektedir. Ama biz, bu kalleşliğin arkasından gitmeyeceğiz. Onları memnun etmeyeceğiz. Bu hainliği ve kalleşliği bitirmek için mücadele edeceğiz, ifadelerine yer verdi.

Adana Valiliğine ait otoparkta meydana gelen patlamanın ciddiye alınması gerektiğine belirten Özdemir, hain terör bürokratlarımıza yöneldi. Tüm valiliklerimizin her türlü önlemi alması gerekiyor, diyerek şöyle devam etti: “Bu saldırının doğrudan Adana Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’a yönelik olduğu Sayın Bakan tarafından da açıklandı. Sayın Vali zaman farkıyla bu kalleşçe tuzaktan kurtulmuş. Ancak bundan sonraki süreçte devletçe gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Saldırıda 33 vatandaşımızın yaralandığı, ölü sayısının artmasından endişe edildiği ifade ediliyor. Allah’tan temennimiz inşallah korkulan olmaz.  Hiçbir zaman ölü sayısı az diye sevinmiyoruz. Bizim için 1’i de aynı, 5’i de aynı. Milletimizin yüreğine hep aynı acıyı vermektedir. Bu itibarla Din-Bir-Sen olarak, terör nereden ve kimden gelirse gelsin şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Milletimiz her zaman olduğu gibi bu saldırının ardından yine birbirine kenetlenmiş olarak çıkacak ve sağduyulu davranarak kandan medet uman teröre ve onların ağa babalarına gerekli cevabı verecektir.

Bir kez daha terörü lanetliyorum. Ölen vatandaşlarımıza, ailelerine, Adana Valiliğimize, İçişleri Bakanlığımıza ve milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bu hain saldırının son olması ümidiyle, tüm vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya ve devletimizin yanında durmaya çağırıyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net