Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin’den haber sitelerine sitem!

Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan Cami ve Gençlik Kolları Projesinin yazılı, görsel ve internet haber sitelerinde yeterince yer almadığını belirterek, özellikle Diyanet teşkilatının haberlerini yayınlayan sitelerin bu projeye karşı duyarsız davranarak vefasızlık yaptıklarını belirtti.

 

       Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Şükrü Şahin şunları söyledi: “Bugüne kadar Diyanet camiasının sıkıntılarını gündeme getirerek camianın hizmetlerine büyük katkısı olan, faaliyetlerini kamuoyuna duyuran bazı internet haber siteleri Diyanet’in en önemli projelerinden biri olan Cami ve Gençlik Kolları Projesini yeteri kadar gündeme getirmediklerini üzülerek görüyoruz. Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez’in konu hakkındaki birkaç açıklaması gündeme getirildi. Hâlbuki bu proje 2014 yılında İstanbul-Ümraniye Müftülüğünce uygulamaya konulmuş ve büyük başarılara imza atmıştır. Ancak dini yayın yapan internet haber ajansları bu konuyu yeteri kadar gündeme getirerek kamuoyuna duyurmakta aciz kalmıştır. Ümraniye Müftülüğünce bu kadar hizmet yapılmış, ancak bugüne kadar hiçbir dini haber sitesi Müftülüğün kapısını çalarak bilgi almamıştır. Yüz yüze görüşme yapmadan, kaynağından haber alıp yayınlamadan oradan buradan haber alarak yayın yapmak habercilik midir?”

 

       Cami ve Gençlik Kolları Projesinin siyasi ve STK kuruluşları üstünde bir hizmet projesi olduğunu belirten Şahin, bazı TV ve haber ajanslarının bu projeyi eleştiri konusu yaparak kamuoyuna sunduklarını, projenin amacı ve öneminin haberlerde yer almadığının altını çizen Şahin, şöyle devam etti: “Bu önemli projenin siyasi ve ideolojik düşünceyle eleştirilmesi üzücüdür. Bu proje hiçbir kuruluşun yan bahçesi değildir. Projenin amacı; hiç kimsenin vesayeti altına girmeden düşünen, fikir yürüten, proje üreten, devletine bağlı, milli ve manevi değerleri kendine düstur edinen, iyiyi kötüyü birbirinden ayırt edebilecek irade gücüne sahip bir gençliğin oluşmasını sağlamaktır. Buda ancak camideki eğitimden geçer.  Bu projeyi 2015 yılından itibaren basın açıklamalarıyla kamuoyuna duyurmaya çalıştım.  Ancak dini haber ajansları bu konuya duyarsız kaldılar ve sitelerinde yayınlamadılar. Cami ve Gençlik Kolları Projesi hakkında kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek istiyorum.
23.09.2014 tarih ve 2214 sayılı ‘Cami Ve Gençlik Teması’ etkinlikleri konulu Başkanlık yazısı ve Türkiye Diyanet Vakfı faaliyetleri madde 3/c, e, r, s, t fıkralarına istinaden kurulması istenilen Cami Gençlik Kolları Projesi ilk olarak 05 Aralık 2014 tarihinde Safranbolu İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından kurulmuştur Müftümüz, Ümraniye Müftülüğüne 19.01.2015 tarihinde başladı. 16.06.2015 tarihinde Ümraniye Müftülüğüne bağlı Hacı Ömer Karagül Camiinde Cami ve Gençlik Kolları Projesi başlatılmış ve bugüne kadar ilçemizin 141 camisinin 78’inde başarılı bir şekilde uygulanmıştır. İlyas Yılmaztürk’ün gözetiminde yapılan ve bundan sonra yapılacak faaliyetler, talep - dileklerimiz ve çalışmalarımız bir dosya halinde ilgili mercilere sunulmuştur. Bu çalışmalar kabul görmüş ve ülkemizin tüm camilerinde bu projenin uygulanması için D.İ.B. Sayın Prof Dr Mehmet GÖRMEZ talimat vermiştir. Kendilerine şükran borçluyuz.”

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net