Özdemir;Din-Bir-Sen, ülkenin çıkarları için sorumluluk üstlenen bir sendikadır.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir ve Genel Sekreter Menderes Ateş, il ve ilçe yönetimleriyle yapılacak geniş katılımlı istişare toplantısına katılmak üzere gittikleri Nevşehir’e adeta çıkarma yaptılar.

Genel Başkan Yusuf Özdemir ve Genel Sekreter Menderes Ateş, İl Başkanı Tarık Sarıkaya ve Avanos İlçe Başkanı Taygun Onur’la birlikte ilk olarak Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Aktaş, Din-Bir-Sen’e nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Din-Bir-Sen heyeti daha sonra Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti. Yurt dışındaki gelişmeler ve referandum ziyaretin ana konusunu oluştururken, Genel Başkan Yusuf Özdemir, sendikanın ülke gündemine dairi önemli konularda sorumluluk üstlenerek açıklamalarda bulunduğunu söyleyerek sendikal çalışmalar hakkında bilgi aktardı. Başkan Ünver’in kendilerine gösterdiği yakın ilgi ve alakaya teşekkür etti. Başkan Ünver’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek mutlu olduğunu söyledi.

Belediye Başkanını ziyaretin ardından AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Özdemir ve Ateş’e, İl Başkanı Tarık Sarıkaya, İl Başkan Yardımcıları Nevzat Olgun, Adem Özbek ve Avanos İlçe Başkanı Taygun Onur eşlik etti. Ülke gündemine dair çeşitli konularda görüşme yapan Din-Bir-Sen heyeti, ülkenin kalkınması ve Türkiye’nin bölgesinde lider olabilmesi için 16 Nisan da yapılacak referandumun tarihi önemi bulunduğuna işaret ettiler. Genel Başkan Özdemir, “sendika olarak Sayın Cumhurbaşkanını ve Hükümeti desteklediklerini ve referandumda ‘evet’ oyu vereceklerini açıklayan ilk sivil toplum kuruluşu olduklarına” dikkat çekerek, “bazı sendika ve sendika patronları gibi ‘acaba bu konuya dâhil olursak buradan ne kazarım!’ diye düşünmediklerini ve ülke çıkarlarını her şeyin üstünde gördüklerini” söyledi.

Din-Bir-Sen heyeti daha sonra Karapınar Kasabasında Kurra Hafız yetiştiren Şeyh’ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur’an Kursunu ziyaret etti.

Ziyaretin ardından il merkezinde yapılan geniş katılımlı Din-Bir-Sen Nevşehir İstişare Toplantısında bir konuşma yapan Genel Başkanı Yusuf Özdemir, ‘vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır’ diyerek, “sendika olarak vatanın çıkarlarını kendi çıkarlarımızın üzerinde görüyoruz. Bu gaye ile tek bir amaç için mücadele ediyoruz: Biz, ülkemizin kalkınması, milletimizin huzurlu yaşayabilmesi ve refah düzeyi yükselsin düşüncesiyle 16 Nisan da yapılacak olan referandumda Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olmak için ‘evet’ diyeceğimizi açıkladık.” dedi.

Din görevlilerinin mesleki konularla ilgili beklentilerine de değinen Özdemir, “dün ‘İLİTAM tamam’ diye açıklama yapanlar bugün ‘Diyanet çalışanlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı verilmesini istiyoruz’ diye açıklama yapıyorlar. Din-Bir-Sen olarak bunların yalan söylediklerini daha önce açıklamıştık.Hani İLİTAM tamamdı. Bugün söyledikleri yalanları kendi ağızlarından ikrar ediyorlar. Güvenirliliğini kaybetmiş bir sendikanın ardından gidenler bunu iyi düşünmeli... Yalan söyleyerek sendikacılık yapılmaz. Din-Bir-Sen'in söylediklerinin doğru olduğu nihayet kendi ağızlarından teyit edilmiş oldu. Allah'ın sopası yok. Gün gelir kendi ağzından böyle itiraf ettirir. Şimdi Peygamber Varisi unvanını önünüze koyup düşünün! Bu sendikanın arkasından gidilir mi?”

  

 

  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net