Hedefimize emin adımlarla yürürken arkamıza bakmayacağız.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, “Din-Bir-Sen’in büyümesini sürdürdüğünü ve din görevlilerinin umudu olmaya devam ettiğini” söyledi.

Düşünce ufku zayıf ve dar kalıplar içinde sıkışıp kalmış insanların Din-Bir-Sen’in geniş ufkunu tahayyül bile edemeyeceğini belirten Özdemir, şöyle dedi: “Din-Bir-Sen’in üstlenmiş olduğu misyon din görevlilerinin huzurlu bir şekilde görev yapmalarını ve geleceğinden emin bir şekilde kurumuna aidiyat bağlarıyla bağlı olmasını sağlamaktır. Bu düşünce ancak vizyonu yüksek kişilerin düşünceleriyle oluşabilir. Bu düşünce çerçevesinde kurumsal olarak Din-Bir-Sen büyük hayaller peşinde olan bir sendikadır. Din görevlileri adına üstlenmiş olduğu misyon gereği proje üretir ki bugüne kadar sendikamızca planlanmış projeler Diyanet İşleri Başkanlığınca takdir edilmiş ve övgüye mazhar olmuştur. Diyanet camiasında geleceğin büyük ve güçlü sendikası Din-Bir-Sen’dir.

Din-Bir-Sen, kişilerle kısır çekişmeler yerine din görevlilerinin bütününü kapsayan projelerle gündeme gelmeyi tercih etmiştir. Zayıf karakterli, kişiliksiz ve beceriksiz insanlar kendilerini göstermek için kişilerle uğraşır. Hâlbuki bizim bir amacımız var. Projelerimiz var. Biz, büyük düşünüyoruz. Küçük hesaplar peşinde değiliz. Küçük düşünenlerle uğraşacak ne vaktimiz var ne de onlar için ayıracak zamanımız…

Din-Bir-Sen, yönetimiyle, üyeleriyle onurlu duruş sergileyen bir Sivil Toplum Kuruluşudur. İlişkilerinde saygıya önem veren, itibar gören ve kendilerine sözüyle duruşuyla itibar edilen sendikal mücadele organıdır. Bu itibarla Din-Bir-Sen’in büyümesinden ve gelişmesinden ürkenler zaman zaman dış müdahale ile içeride karışıklık yaratmaya, bu birlikteliği bozmaya çalışabilirler. Din-Bir-Sen olarak bizler bu tür oyunlara itibar etmeyeceğiz. Bizim hedefimiz bellidir. Hedefimize emin adımlarla ilerlerken küçük hesaplar içinde olanlarla uğraşmayacağız. Onlar, bizim ayağımızın altındaki çakıl taşlarıdır. Anadolu’da bir deyim var; ‘Pisliğe taş atarsan üstüne sıçrar.’ Bizler, tertemiz adımızı ve benliğimizi Allah’ın hoşuna gidecek düşünce ve uygulamalarla nurlandıracağız. Kirli düşüncelerin pis oyunlarına gelmeyeceğiz ve onları hayata geçireceğimiz projelerimizle boğacağız.

Diyanet camiası çok iyi bilmelidir ki Din-Bir-Sen her gün büyümekte ve devletin resmi organları karşısında da güvenini, itibarını ve gücünü yükseltmektedir. Din görevlilerinin umudu olan ve bu umudu koruyan bir sendikadır. Sendika olarak İslam davasına hizmet etmenin onurunu yaşayan, Diyanet camiasıyla bütünleşmiş ve güçlü bir aile ortamı oluşturarak her zaman din görevlilerinin yanında olan bir sendikayız. Bu nedenle Sayın üyelerimizin güçlü olmasını, dik durmasını, zayıf insanların karalama ve yıpratma kampanyaları karşısında onurlu duruşundan ödün vermemesini özellikle rica ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net