Din Görevlileri ve Camiler haftası münasebeti ile DİNBİRSEN İstanbul Şubesi Kahvaltılı programda bir araya geldi.

Ümraniye İlçe Teşkilatımız Tarafından organize edilen üyelerimize ve ailelerine yönelik düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programa DİNBİRSEN Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü Şahin, Ümraniye Din Bir Sen İstanbul İl Başkanımız Halil İbrahim Aydın, Yardımcıları Ahmet Armağan, İsmet Güvenkaya, İlçe Müftümüz Sayın İlyasYılmaztürk, İlçe Müftülük Şefimiz Muhittin Ersoy, Murakıbımız Kenan Çavuşoğlu, Ümraniye İlçe Müftülüğü Cami-Gençlik Koordinatör Yardımcısı Oktay Yılmaz, Sendikamızın Ümraniye ilçe teşkilatı BaşkanımızErdem Tokkal, Yardımcıları Lütfi Erbay, Muhammet Kızıl, Yavuz Yanmaz, Murat İldız, Feyzullah AKALIN(Çakır Hoca),Ahmet Demirci ve İş yeri Temsilcimiz Halil Biçer, Müftülük çalışanları, üyelerimiz ve ailelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

DİNBİRSEN Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şahin,” Özellikle bu organizasyonu hazırlayan DİNBİRSEN İlçe teşkilatına teşekkür ederim. Sendikacılığın amaç değil araç olduğunu ancak biz bu aracı dikkatli kullanırsak o zaman sendikalara olumlu bakılır ötekileştirmeden a,b,c sendikası olarak bakmadan 140 bin diyanet personelin sözcüsü olarak görev bilinci içerisinde olmalıyız.

İl ve taşra müftülüklerimiz ile ikileme düşmeden,  hiç bir zaman hasım değil hısım olarak Diyanetin başlattığı her projeleri destekleyebileceğimizi bilmenizi isterim, eğer bir yanlış varsa da ikaz etmek bir STK olarak görevimizdir.

 DİNBİRSEN ailesi olarak Diyanetimizin önemli projelerinden bir tanesi olan ve öncülüğünü Ümraniye müftümüz Sayın İlyasYılmaztürk yaptığı CAMİ- GENÇLİK projesi ülkemiz ve toplumumuz adına oldukça değerli ve önemli bir projedir. Bu projenin bu güne gelmesinde olan emek ve çalışmalarından ötürü huzurunuzda müftümüze şükranlarımı arz ediyorum.”

İstanbul ve ilçe yönetimlerinin birlik ve beraberlik başta olmak üzere muhabbetin daimi için böyle etkinliklerimize devam edeceğiz, tekrar hoş geldiniz diyerek sözlerini bitirdi.

İlçe Müftümüz SayınYılmaztürk konuşmalarında ise; her şeyden önce biz din görevlisiyiz, bize yakışan Mihrap minber ve kürsüye layık bir imam hatip olmak!

 Sendikacılık Şükrü hocamın da söylediği gibi Ayrıştırmayı değil Birliği, Kini değil, Sevgiyi ve kendi kutsal olan görevinin önüne geçmemesinin gerektiğini düşünüyorum. Dedi ve başta il ve ilçe teşkilatlarımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Yorumlar
tarafıdan 06-04-2018 08:17:29 Tarihinde yazıldı
Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net