DİYANET_SEN’in Perde Arkası…

DİYANET_SEN’in Perde Arkası…

 

Çalışan SEN ve Dinbir-Sen Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR; Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ın 30 Ekim 2017 tarihli  basın açıklamalarındaki söylevlerinin aksine Sendika Şube Başkanlarına çektiği mesaj sonrasında; Ya Göründüğünüz gibi olun, Ya da olduğunuz gibi görünün demekten kendimizi alamıyoruz. dedi

 

“Bayraktutar’ın şube başkanlarına çektiği mesaj

 

Diyanet –Sen Genel Başkanının İhsan Şenocak ile ilgili basın açıklamalarının ardından bir üye Bayraktutar’ın şube başkanlarına çektiği mesajı bizimle paylaştı; işte o mesajın detayları;

 

 [28/10 14:26] Mehmet Bayraktut: Saygıdeğer Şb başkanlarım öncelikle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum İhsan Şenocak hoca Diyanet işleri başkanlığının iradesi   dışında açığa alınmıştır ilgili yerlerle görüşmelerimiz devam ediyor iddialar çok ciddi soruşturması devam ediyor sizlerden ricam genel merkezle diyalog halinde olalım. Şuna da dikkatinizi çekmek isterim Diyanet Sen üyesi değildir yıllardır o malum kişi yani abisi ile Diyanet  Sen aleyhine çalışmıştır. Bizede oyun oynanmak istenebilir. Beraber oldukları sendikadan ses yok. Dikkatlerinize sunmak istedim.

[28/10 14:29] Mehmet Bayraktut: Herhangi kişi ve kuruluşlarla sosyal medyada kurumsal bütünlüğümüz açısından genel merkezin bilgisi dışında bilgi paylaşımı yapılmamasını rica ederim.

 

“İşte Sizin Sendikal Anlayışınız”

Çalışan SEN ve Dinbir-Sen Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR; çok yazık işte sizin sendikal anlayışınız ve sizin dava anlayışınız demek ki bu kadar! Şenocak hocanın açığa alınma sebebini çok iyi biliyorsunuz.

 

Açıklamanızdan öyle anlaşılıyor ki bu işin aslını size sormak lazım!  Şunu hatırlatayım Sayın Bayraktutar mesele sendikaysa İhsan Şenocak hocamız diyanet sen den başka sendikaya üye olmamıştır. Şube başkanlarına çektiğiniz mesajla basın açıklamanız çelişkili siz sadece teşkilata üye gözüyle bakıyorsunuz.

 

“Söyleminizle eyleminiz bir değil.!!!”

Sayın ÖZDEMİR; arada şunu da ifade edeyim biz diyanetin kurumsal anlamda savunucularıyız, bireysel hatalarında karşısındayız, sizin sendikal anlayışınız tam tersi nerde çıkar ilişkisi var oradasınız, yetkinizin sınırları içinde hareket edemiyorsunuz, teşkilatlarımızda anket yapıldı neden %75 üzerinde diyanet işleri başkanlığımıza güvensizlik çıktı, neden araştırıp sonuçlarıyla ilgili teşkilatlarımızı bilgilendirmediniz? söyleminizle eyleminiz bir değil.!!!

 

Bir parça samimiyete davet ediyorum sizi, Sendikacılık aynı meslekten olanların iş, kazanç, toplumsal ve kültürel konular yönünden çıkarlarını korumak, onları daha da geliştirmek gereğiyle birlik olmayı amaçlayan akım olduğunu bilmiyorsanız bu işi yapmayın. Aranızda bu gibi İşlerin ehli mazlumun yanında mutlaka başkaca üyeleriniz vardır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net