Hoşgörü ve Barış Elçisine Saldırı Kabul Edilemez ..

Hoşgörü ve Barış Elçisine Saldırı Kabul Edilemez ..

Sela’lar la Halkı Devlet ve Vatan Bütünlüğüne Davet eden hatipler, yine tebliğ ve dualarla bu ülke de hoşgörünün yegâne koruyucuları olacaklardır.

Müslümanların Bayramı olarak kabul ettiğimiz Mübarek Cuma Günü Samsun ilimizin Ayvacık ilçesi, Yenice Mahallesi'nde Balcıoğlu Camii İmam-Hatibi Atıf Kara’ya çirkin bir saldırıda bulunulmuştur.

Çalışan Sen Konfederasyonu ve DİNBİRSEN Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR; İslam hoşgörü dinidir; insanı en kıymetli varlık olarak kabul eder; Her ne sebeple olursa olsun masum insanlara karşı yapılan bu çirkin saldırılar büyük günahlar arasındadır.

            Kaldı ki Atıf Kara hocamız bilerek veyahut bilmeyerek cemaat’ten bir takım insanın hoşuna gitmeyecek davranışta da bulunabilir, böyle bir durumda Ülkemizin kolluk kuvvetleri ve hukukun üstünlüğü ve adalet kavramları çerçevesinde değerlendirilmesi gerekmektedir.

İslam selm ve müsâlemet yaniBarış demektir.

Sayın Özdemir DİNBİRSEN camiası olarak sebebi ne olursa olsun bir cami imam hatip’inin darp edildiği bir olayı tasvip etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz.

Ayrıca son zamanlarda gözlemleme fırsatı bulduğumuz; Müslümanlar arasında ayrımcılık yaratmaya çalışılması, bizleri ve DİNBİRSEN Camiamızı derinden üzmektedir. Müslümanlığın (selm ve müsâlemet)barış üzerine kurulduğu Birlik ve Beraberliğin, Kardeşliğin değerinin bilinmesi gereken bu günlerde daha da önem arz etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı ülkemizin her karış toprağında görev icra eden İmam Hatipler devletimizin görevli kıldığı personellerdir. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlarının bir yenisi de Devletin en ücra köşelerinde bile birlik ve beraberliğin, hoşgörünün bitmemesi adına cemaatlere hizmet eden hatiplere sudan sebeplerle suçlanmalarını sağlayıp yaşanan bu talihsiz olay da olduğu gibi cemaatle Diyanet’i yani devleti karşı karşıya getirmek istenmektedir. Duyarlı halkımızın bu tür olaylarda daha aklıselim olması gerektiği kanaatindeyim.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

atıf Kara.jpg
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net