DİNBİRSEN CAMİAMIZA GEÇMİŞ OLSUN !!!

DİNBİRSEN CAMİAMIZA GEÇMİŞ OLSUN !!!

Tarihi Mabedimize Roketli saldırı….

Devam etmekte olan Zeytin Dalı Harekâtı’nın üzerinden sayılı günler geçmiş olmasına rağmen Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca gerçekleştirilen, roketli saldırı sonrası yaralanan DİNBİRSEN Ailemizin üyeleri Cami İmamı İbrahim AĞBAYRAM, Müezzin İbrahim AŞIROĞLU ve cami cemaatine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Tarihi Cami olan Çalık Camiinde böyle bir hadisenin gerçekleşmiş olması, bu hain olayın faali PYD/PKK mensuplarının amaç ve gayelerinin haklı bir tarafı olmadığının apaçık bir göstergesidir.

DİNBİRSEN ve ÇALIŞAN- SEN Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR; Türkiye’den her evden duaların yükseldiği biliyoruz, imkânı olan kardeşlerimiz orada vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için birbirleri ile yarış halin deleler, bu vahim olayda hayatını kaybeden Muzaffer Aydemir ve Suriye uyruklu Tarık Tabak’a Allahtan rahmet diliyoruz.

DİNBİRSEN Üyelerimizden Çalık Cami imam hatibi İbrahim Halil Ağbayram olaydan sonraki ilk açıklamalarında; Akşam namazı sırasında bir roketin caminin kubbesine isabet etmesi sonucu, Bir anda şiddetli bir patlama sesi duyduklarını ve neye uğradıklarını şaşırdığını aktaran Ağbayram, şöyle devam etti:

"30 kişi vardı akşam namazında, bunların 20 tanesi tespihe kalmadan çıktı. Son sünneti kıldıktan sonra diğer cemaatimizle beraber duayı yaptık. Artık herkesin ayakkabılığa yöneldiği bir anda ben de cübbeyi çıkarmak için dolaba ilerlerken böyle bir patlama duyduk. Her taraf karardı. Kendime geldikten sonra dışarı çıktım sağ olsun sağlık ve kurtarma ekipleri caminin içindeydi. Sesi duyan herkes camiye koştu bize yardım etti."

Üyemiz olan Camii Müezzini İbrahim Aşıroğlu ise; Akşam namazının ardından tespih çektikten sonra cemaatin yarısının dışarıya çıktığını ancak kendilerinin henüz içeride bulunduğu sırada şiddetli bir patlama meydana geldiğini, bu sırada kubbeden kopan parçaların alnına ve göğsüne isabet ettiğini söyledi. ve ekledi.

"Allah" diye bağırarak yere düştüm, olayın ilk şokunu atlattıktan sonra, etrafındakilere "Kimsede bir şey var mı?" diye seslendim. "Göz gözü görmüyordu. İçerisi zindan gibi olmuştu. Kimseden ses duymayınca dışarıya çıktım. Baktım başımda kanama var. Arkadaşlara beni hastaneye yetiştirmelerini söyledim. Rabb'im devletimize, askerimize zeval vermesin." diye konuştu.

Canı gönülden üzüldüğümüz bu vahim olayın ardından; Türk Silahlı Kuvvetlerince belirlenen hedefler ateş altına alındı.

Sınır birliklerinde konuşlu TSK birlikleri, radar tespit cihazlarıyla tespit edilen terör örgütü hedeflerini, Fırtına obüsleriyle ateş altına aldı. 

Askeri yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda, saldırıya misliyle karşılık verildiğini ve hedeflerin imha edildiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net