Diyanet İşleri Başkanlığımıza TEŞEKKÜR…

Diyanet İşleri Başkanlığımıza TEŞEKKÜR…

Ah da yerini bulur er ya da geç hak da yerini bulur. Sen iyi şeyler düşün içinden ne düşünürsen o olur. Demek istemiştik Sayın İhsan Hocamız hakkında bu iddialar sarf edildiğinde, tüm platformlarda dillendirmiştik birilerinin aksine.

 “İşte Sizin Sendikal Anlayışınız”

DİNBİRSENOlarak diyoruz ki “Hak Yolunda İlerlemek Yürek İşidir, Akıl İşi Değil, Kılavuzun Daima Yüreğin Olsun, Omzun Üstündeki Kafan Değil. Nefsini Bilenlerden Ol; Silenlerden Değil..

Yetkili Sendika olmak; Allah'ın (cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazifeyi ifa eden Yüce gönüllü İhsan Hoca’nın ehlisünnetin savunuculuğunu yaptığı bir dönemde. Sırf bizim sendikanın üyesi değil mantığı ile uzaktan seyirci kalmak olmamalıydı.

“Yetkili Sendika Değil, Etkili Sendika”olmayı amaç ve gaye edinen,

Çalışan- Sen ve DİNBİRSEN Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR;  Diyanet İşleri Başkanlığımızın enin de sonunda doğru kararı vereceğine inancımız tamdı çünkü biz, “Bir anlaşmazlığı ortadan kaldıran yol, doğru yoldur. Doğru her zaman üstün gelir. Haklıya hakkının verilmesi de bu demektir.” İlkeleriyle hareket etmekteyiz.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın aldığı göreve iade kararına çok sevindik. Bu karar camiamız adına gurur  vericidir..

Diyanet işleri başkanlığımızın yıpratılmasına bütün sendikalardan önce bizim müsaade etmeyeceğimizi daha önceden, kamuoyuna duyurmuştuk.

İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu İlahiyatçı Dr.İhsan Şenocak’ın Ehli Sünneti anlatması, tebliğ edilen Kuran’ımızı ve emirlerini cemaatine aktarması ve anlattıklarından ötürü bu şekilde görevden alınması Adaletin ve Hukukun üstünlüğünü ziyadesi ile hiçe saymıştı, umut ediyoruz ki bundan sonra bir din adamının veya Başkanlığımızın bu ve buna benzer olaylarla anılmaması üzerine olacaktır.

Bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Dinbirsen olarak İhsan Şenocak hocamız ve Mağdurların yanındayız, Ehli Sünneti savunan Allah’ın emir ve yasaklarını tebliğ eden bütün âlimlerimizin savunucularıyız.

Yorumlar
ali bitim tarafıdan 27-01-2018 15:13:41 Tarihinde yazıldı
TESEKKÜRLER BASKANIM
DİNBİRSEN HER YERDE DERDE DEVA
Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net