Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 15 Haziran Cuma günü başlayan Ramazan Bayramı nedeniyle yazılı kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında, içinde bin aydan hayırlı olan Kadir gecesi ile beraber sevinç ve huzur içinde idrak ettiğimiz Ramazan-ı Şerifi sevinçle karşıladık, hüzünle uğurluyoruz ama Ramazan Bayramını kutlayacak olmanın sevincini ayrı yaşıyoruz, diyen Özdemir, dolu dolu yaşadığımız Ramazan-ı Şerife yeniden kavuşabilmeyi Allah’tan diliyor ve Ramazan Bayramının başta ülkemize ve sonra bütün Müslüman âlemine hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum, dedi.

Özdemir, yazılı mesajında şunları söyledi: “Milletçe Ramazan Bayramını huzur ve mutluluk içinde idrak etmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. İnşallah günahlarından arınmış ve tövbeleri kabul olmuş kullar safında yer alırız. Milletçe, bir ay boyunca Allah Celle ve Celalüh’e olan kulluk borcumuzu yerine getirmeye çalıştık. İbadetlerimizle Allah’a daha yakın olabilmek için uğraştık.

Ramazan ayı boyunca yardımlaşma duygularımız gelişti. Fakir, kimsesiz, yardıma muhtaç insanlarımızı yalnız bırakmadık. Müslümanlar olarak yükümlülüklerimizi hatırladık, eksik yanlarımızı gözden geçirdik. Sosyal yaşantımızda bireysel ilişkilerimize çeki düzen verdik. Ahlak, iman, fazilet kavramları üzerinde eksiğimizi tamamladık. Bildiklerimizi yeniden hatırladık. Ana-baba, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde hak ve hukuk kaidelerini bir kez daha hatırlayarak gözden geçirdik.

Ramazan ayında dostluk ve komşuluk ilişkilerini canlandırdık. Ramazan ayı bize insanlığımızı hatırlattı. Apartmanımızda bizden başka yaşayanlarında olduğunu, aç yatıp aç kalkan komşularımız olduğunu, hastalarımız olduğunu ve Müslüman olarak aynı zamanda örf, adet ve geleneklerimize göre ihmal ettiğimiz, belki hiç hatırlamadığımız ve unuttuğumuz güzel değerlerimizi hatırlama ve onları uygulama imkânı bulduk. Çok şükür ki, Yüce Allah bize bu fırsatı bir kez daha verdi ve yaşattı.

Ramazan Bayramının, İslam âleminde huzura, mutluluğa, güvene, barışa vesile olmasını temenni ediyorum. İslam âleminde; iç savaşların, mezhep çatışmalarının, ekonomik zorlukların, haksızlıkların, hukuksuzlukların son bulduğu, kardeşlik duygularının pekiştiği, dürüst, ilkeli, bilinçli neslin yönetimlere hâkim olduğu en güzel bayramları kutlamayı diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net