Bayramınız Mübarek Olsun

Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Kurban Bayramına sayılı günler kala yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, “Hayır kapılarının sonuna kadar açıldığı, kaza ve belaların bertaraf olduğu, birlik ve beraberliğin tesisi için kardeşlik duygularının doruğa çıktığı, fakirlerin, kimsesizlerin ve hastaların sahiplenildiği bir Kurban Bayramına daha kavuşuyoruz. İslam coğrafyasında yaşanan tüm olumsuzlukların dualarla bertaraf edildiği bir Kurban Bayramı olmasını temenni ediyorum,” dedi.  

Yusuf Özdemir, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hepimiz bütün dünya mazlumlarının sıkıntılarının giderilmesi için bu bayramda dua etmeliyiz. Eş, dost, akraba ve komşuluk ilişkilerimizde huzur ve barış hakim olmalıdır. Bizler, huzurun temel direği olmayı başarmalı, başarmanın ötesinde yaşatmalıyız. Bayramlar güzelliklerin adresi ise, bizlerde bu adresin yön göstericileri olup; kırgınlıkların giderilmesi, sıkıntıların hafifletilmesi ve kardeşlik akdimizin yeniden pekiştirilmesi noktasında üzerimize düşen vazifelerin bilincinde olmalıyız ve en önemlisi de aile bağlarını güçlendirip, yaşanan problemlere birlikte göğüs germeliyiz.

Bir ibadet olarak Kurban’ın önemini ve anlamını evlatlarımızı ve gençlerimizi anlatarak bilinçlendirmeliyiz. Zira son zamanlarda Kurban’a karşı bir kara propaganda yürütülmektedir. Kurbanla ekonomi ilişkilendirilmeye çalışılmaktadır. Hâlbuki Cenabı Allah’ın kestiğimiz kurbanın etine de, kanına da ihtiyacı yok… Ama biz Müslümanların kulluk bilincini göstermek için keseceğimiz kurbana ihtiyacımız var.   Allah için kesilen kurbanlar, bizi, O’na yakınlaştırır.

Toplumsal yardımlaşma ve dayanışma hislerinin yoğun olarak yaşandığı, insanları kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren bir Kurban Bayramı'na daha erişmenin kıvancını yaşıyoruz. Bayramlar, bireyleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturarak, mutluluğun ve huzurun artmasını, üzüntülerin azalmasını ve manevi değerlerin içtenlikle yaşanmasını sağlamaktadır. Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Bir Kurban Bayramını daha idrak edecek olmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Yurt içinde ve yurt dışındaki Müslümanların, değerli meslektaşlarımın Kurban Bayramını kutluyorum. Ülkemize ve bütün dünya da yaşayan Müslümanlara barış ve huzur getirmesini, bütün insanlığın mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net