DİN-BİR-SEN SOMA İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI…

ÇALIŞAN-SEN bağlı DİN-BİR-SEN Soma ilçe yönetimi olarak ilçe müftümüz Sıddık DURMUŞ hakkında basında çıkan haberlere istinaden basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur.

Soma Belediyesinin düzenlediği Karaelmas kültür etkinlikleri Festivalinin açılışında yapılan dua esnasında İlçe Müftüsü Sıddık DURMUŞ’ un dua sırasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü zikretmediği gerekçesiyle aslı astarı olmayan haberler dizisi yayınlanmıştır.

Belediye önünde yapılan festival açılışında aniden bir gelişme yaşanmış orada bulunanlardan bir kişinin talebiyle müzik susturularak dua edilmesi talep edilmiştir. Konunun şehitler le gazilerle ve Atatürk’le hiç bir alakası yoktur. Bu nedenle Gündem de kalmak isteyenlerin kendilerini bu tarz olaylarla gündemde tutmak için yapılmış bir olay olarak görüyoruz. Millet artık bu tür olayları yemiyor. Gündemde kalmak istiyorsanız millete hizmet edeceksiniz sıkılmadık el  çalınmadık kapı ,selam verilmedik kimse bırakmayacaksınız. Anlayacağınız buradan size iş de çıkmaz ekmekte  çıkmaz.

İlçemizde görev yapan bütün müftülerimiz vatanına milletine devletine bağlı milliyetçi vatanperver insanlardır bunları herkes bilir. Sayın hocamızın 1.5 yıldır ilçemizde görev yaptığı sürece dualarına şahit olan sizlersiniz. Her duadan sonra kendisini tebrik eden de yine sizlersiniz. Bile bile bu tür beyanlarda bulunmanız art niyetten başka bir şey değildir. Derdinizin Atatürk’e saygı olmadığı aşikardır. Aklınızdan geçeni açıkça beyan etmeniz daha hayırlı olacaktır.

ATATÜRK ÜZERİNDEN PRİM YAPMA DÖNEMİ BİTMİŞTİR.

Atatürk’ü bahane ederek hocamızın üzerinden prim yapmak istiyorsanız buradan size sermaye çıkmayacaktır. Ciddi bir rahatsızlığınız varsa  müftülüğümüzün kapısı ardına kadar açıktır. Gelip fikrinizi açıkça beyan edebilirsiniz.

ASIL MESELE 15 TEMMUZ RUHU VE AFRİN ŞEHİTLERİ Mİ ?

İlçe Müftümüzün vaazlarında milli şuuru diri tutmak için sürekli 15 TEMMUZ dan ve AFRİN ŞEHİTLERİNDEN bahsetmesi niçin zorunuza gidiyor. Bunları açıkça dile getiremediğiniz için ATATÜRK üzerinden müftü beyi karalamaya çalışmak yiğitliğe sığar mı ?  15 Temmuz ve AFRİN şehitlerinin anılmasından niçin rahatsızsınız. Ayrıca 1 gun sonra şehitlik de Atatürk ve silah arkadaşlarıyla ilgili duayı duymuş olsaydınız bu söylediklerinizden utanırdınız.

Ayrıca Basında yer alan manşette Kaymakam beyin soruşturma açabileceği ve sert bir dille uyaracağı dile getirilmiştir. Siz kimsiniz burada devleti temsil eden Kaymakam  bey hakkında kaymakam beyle görüşmeden onun namına bu tür cümleler kuruyorsunuz. Diğer bir manşette ise Sayın Milletvekilimiz Mehmet Ali ÖZKAN ın ya sabır çektiği ve sustuğu şeklinde haber yapılması basın ahlakıyla da uyuşmamaktadır. Ne zamandan beri insanların kalbinden geçenleri okumaya başladınız

Yapılacak her hangi bir işlem varsa sayın Milletvekilimiz veya Kaymakam Bey zaten gereğini yapar onlar namına siz mi karar vereceksiniz.

BU SENERYO SOMA DA DAHA ÖNCE DENENMİŞTİ AMA TUTMADI YİNE TUTMAYACAK

Aynı mesnetsiz saldırıları önceki müftümüz sayın Eyüp BALDEMİR hocamıza da yapma teşebbüsünde bulunmuştunuz. ayni seneryoyu tekrar etmekten maksadiniz nedir? Soma yı karistirmak ve  huzurunu bozmak  için bir yerlerden talimat mi alıyorsunuz .Niyetinizi açıkça söyleyin herkes bilsin.

Ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Soma gibi bir ilçede kendilerini gündem yapmak isteyen bazı kimseler Atatürk üzerinden siyaset yapmaya kalkarak Sayın Hocamızı eleştirmeye kalkmışlardır. Sayın Müftümüz üzerinden acaba Diyanet İşleri Başkanlığına mı saldırılıyor?

GAZİ MUSTAFA KEMAL BU ÜLKENİN KURUCUSUDUR.

Atatürk üzerinden siyaset yapmaya kalkanlar şunu çok iyi bilsinler ki, Atatürk bugün yaşamış olsaydı, hiçbirinizi Atatürkçü saymaz, size gerekli cevabı bizzat kendisi verirdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusudur. Cumhuriyet’i hepimize emanet etmiştir. Atatürk’ün devletçiliğini ve 6 ilkesinin ana fikrini bilmiş olsaydınız bu yaptıklarınızdan utanırdınız. Atatürk, hiçbir siyasi partiye ve hiçbir derneğe hiç mâl edilemez. O büyük şahsiyet hepimizin ortak değeridir. Atatürk’ü istismar ediyorsunuz. Atatürk’ün adını kullanarak bu ülkeyi ve bu milletin değerlerini pervasızca sömürmeye çalışıyorsunuz. Özellikle böyle bir günde ülkenin sıkıntılarla boğuştuğu bir ortamda sorun üretmeye hakkınız yok.

Diyanet camiası olarak bizler, Atatürk’ü kullanmaktan başka icraatlarda bulunmayan sizlerden daha fazla Atatürkçüyüz. Şunu iyi biliniz ki, Atatürk’ü anmak Atatürkçülük değildir. Bu sadece bir gösteriş ve şovdur. Atatürk’ün fikirlerini anlamak, onu yaşatmak ve uygulamak gerekir. Türkiye’yi daha ileriye götürmek, halkın bütünün özgürlüğünü sağlamak, ülkeyi baştanbaşa imar etmek ve sosyal devlet olmak Atatürkçülüğün ta kendisidir.

Soma İlçe Müftüsü Sayın Sıddık DURMUŞ Hocamızı destekliyoruz. Gündem oluşturmanın ve Atatürk üzerinden siyaset yapmanın yeri böyle bir gün olmamalıdır. Bu yapılan aymazlığı şiddetle kınıyor ve kendilerini Sayın Müftümüzden özür dilemeye davet ediyorum.”

 

Muhammed Fatih KURŞUN                                             Mustafa Fatih UZUNOĞLU

DİNBİRSEN İL BŞK.YRD.                                                DİNBİRSEN SOMA İLÇE BŞK.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net