Yavaş Mansur Bey Yavaş!

Çalışan-Sen Genel Başkan Vekili ve Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş yazılı basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

Yavaş Mansur Bey yavaş! Katıldığı bir televizyon programında konuşan Mansur Yavaş “dindar insanların çocukları hayvanlara eziyet ediyorlar” demiş. Haddini aşan Yavaş’a deriz ki: Sen işine bak belediye başkanımı olacaksın, in halkın arasına oy iste yapacaklarını anlat halk isterse olursun ama dindarlara saldırarak onlara hakaret ederek onları suçlayarak bir yere varamazsın Yavaş Bey.

 Ateş, son zamanlarda nedense insan haklarını hiç görmeyenler insanlar diri diri yakılırken açlıktan ölürken kundaktaki bebeklerin üzerlerine varil bombaları atılırken kadın, kız, çoluk çocuk, yaşlı ihtiyar, masum sivil halk öldürülürken evlerinden yurtlarından çıkartılırken Doğu Türkistan’da, Myanmar’da, Filistin’ de, Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de velhasıl dünyanın dört bir tarafında insanlara işkenceler yapılırken evlerinden yurtlarından çıkartılan insanların bir lokma ekmek için sadece ve sadece yaşayabilmek uğruna denizlerde binlercesi boğulurken vahşi emperyalist devletler, teröristler dünyayı bütün insanlığı bütün hayvanatı yok edip yakıp yıkarken nedense bunlar görülmezden gelinip hiç de tasvip etmediğimiz yapanların bırakın inancını inançsızını insan yerine bile koymadığımız “belhüm edal” (hayvanlardan da daha aşağı)olarak gördüğümüz birkaç caninin yapmış olduğu bu rezilliklere insanları yönlendirip sanki dünyanın gerçek gündemini insanlardan saklamak, onları başka şeylere yönlendirerek ve bunu da yine dindarlar üzerinden yapıp kamuoyu oluşturma peşindeler fakat şunu unutmasınlar artık insanlar uyandı olup bitenin farkındalar hiç kimse ama hiç kimse bunları yemiyor.

Sözlerine şöyle devam eden Ateş, bir hayvanın yavrularına zarar gelmesinden endişe eden ve ordunun geçiş güzergâhını değiştiren bir Peygamberin ümmetine ve göçmen kuşlara dahi hizmet ve tedavi edecek vakıflar kuran bir ecdadın çocuklarına nasıl iftira edebilirsiniz. Bunları dindarların çocukları yapıyor deme basiretsizliğine nasıl düşebilirsiniz Yavaş Bey yavaş olunuz kendinize geliniz. Hayvan haklarını savunalım fakat İnsanlığın menfaati için yaratılmış olan hayvanların haklarını savunurken insanlarında haklarını gasp etmeyelim. Önce İnsan diyelim, önce İnsan hakkı diyelim,dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net