Müezzine Yapılan Saldırıyı Kınıyoruz

Şanlıurfa Haliliye İlçesi Hz. Ebubekir Camii’nde görevli Müezzin Kayyım Bekir YILDIZ, Cumartesi Günü Saat 14.20 ‘de İkindi namazı kıldırmak için camiye giderken kendisine soru sormak bahanesiyle yaklaşan iki kişi tarafından darp edilmesi üzerine yazılı açıklama yaparak olayı kınayan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, edindiğimiz bilgilere göre Müezzin kardeşimizin herhangi bir suçu yok. Din Görevlilerine uzanan eller kırılsın! Bu saldırı ilk değil. Bugüne kadar Din Görevlilerinin can güvenliğinin sağlanması için defalarca çağrıda bulunduk. Din Görevlilerinin can güvenliğinin sağlanması için ölmeleri mi gerekiyor, ifadelerini kullandı.

Özdemir, yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Ülkemizin pek çok yöresinde Din Görevlilerine yönelik saldırılar yaşanmıştır. Bu saldırılar Din Görevlilerini tedirgin etmektedir. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in mirasını devralarak topluma rehberlik görevi yapan Din Görevlilerine yapılan saldırılar endişe vericidir. Son olarak Şanlıurfa Haliliyeİlçesi Hz. Ebubekir Camiinde görevli bir Müezzin kardeşimize yönelik saldırı olmuştur. Gece gündüz, bayram ve hafta sonu demeden görevini yapmaya çalışan din görevlilerine yapılan bu saldırının cezasız bırakılmaması gerektiğini bütün yetkililere duyuruyoruz.

Topluma örnek olan, rehberlik görevi yapan din adamlarına karşı şiddetin dozu gittikçe artıyor. Din görevlilerine karşı şiddete başvurulmasını yadırgıyor ve kınıyoruz.  Din görevlileri korumasızdır. Kendilerini dine ve insanlığa adamış görevlilerin mağduriyet yaşamalarını istemiyoruz. Gerekli önlemlerin alınmasını istiyoruz.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’na sesleniyorum: Din Görevlilerinin can güvenliği yok... Din Görevlilerine ‘Can Güvenliği tazminatı’ ödensin.  

Diyanet İşleri Başkanlığı’na sesleniyorum: Din görevlilerinin can güvenliği için yasa çıkarılmalıdır. Din görevlilerinin can güvenliği sağlansın. Din görevlileri yasalarla korunursa, onlara uzanan eller kırılır.”

Din görevlilerinin artık camii içinde bile darp edildiğini, sonucu ölüm olacak şekilde yaralandığını ifade eden Özdemir, can güvenliğinden emin olmayan din görevlisi nasıl görev yapabilir, dedi. Din görevlilerine karşı büyük bir tehlikenin ‘geliyorum’ dediğini ama kimsenin bu tehlikeyi görmediğini belirten Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir,  yetkililerin bu tehlikeyi görmesini ve bir an önce gerekli önlemleri almalarını istediklerini söyledi.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, açıklamasında son olarak şunları söyledi: “Müezzin kardeşimiz Bekir Yıldız’a geçmiş olsun. Allah(c.c) acil şifalar versin. Bu çirkin saldırıyı bir kez daha kınıyorum. Ülkemizde din görevlilerine yapılan hain saldırıların son bulmasını Allah (c.c)’tan temenni ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net