Hoş geldin Mübarek Üç Aylar

Üç ayların 08 Mart itibariyle başlaması ve 07 Mart’da mübarek Regaip Kandilinin kutlanacak olması üzerine bir açıklama yapan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir,  “mukaddes Recep, Şaban ve Ramazan aylarından feyz almamız gerektiğini, inşallah Regaip Kandilinin feyzi ile de kutlu ve bereketli aylara başlayacağımızı” söyledi.

“Açların doyduğu, küskünlerin barıştığı, gökyüzünün nur ile aydınlandığı üç aylara girmiş bulunuyoruz. Bu mukaddes ayların kıymetini bilmek ve Allah katında ne kadar önemli olduğunun bilinci ile salih âmel işleyerek Müslüman gibi yaşamak her Müslümanın üzerine farzdır” diyen Özdemir, açıklamasında şunları söyledi: “Bu mübarek aylara ulaşanların bol bol ibadet yaparak Allah Celle ve Celalüh’e kulluk borcunu en güzel şekilde ifa etmesi gerekir. Nitekim 07 Mart itibariyle de Regaip Kandilini kutlayacağız. Böylece bu kutlu ve mübarek aylara yolculuğumuz başlamış olacak.

Recep, Şaban ve Ramazan ayları mübarek geceleri içinde barındıran aylardır. Recep ayında Regaip ve Mi’raç geceleri, Şaban ayında Berat gecesi, Ramazan ayında ise Kadir gecesi vardır. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin Müslümanlar için anlamı ve önemi büyüktür. Kur’an bu gecede indirilmiştir. Bu ayların başka bir anlamı ise peygamberliğin geldiği ay olmasıdır

Yüce Allah’ın af ve mağfiretine nail olabileceğimiz üç aylar, rızkın bol verildiği, rahmet ve bereket kapısıdır. Bu aylarda Allah’a yönelerek yapılan her dua kabul edilir. Günahların af edildiği bir aydır. Bu aylarda bolca tövbe ve istiğfar edilerek Allah’tan af ve mağfiret istenilmelidir. İnsan, yaptığı yanlışlarından, günahlarından, kötülüklerinden pişmanlık duyarak Allah’a yönelir ve O Yüce Yaratıcıdan bağışlanma dilerse şüphesiz kabul görür.

Vücudumuzun nasıl ki gıdaya ihtiyacı varsa, ruhumuzun da manevi gıdaya ihtiyacı olduğu kesin. Rahmet, bereket, kulluk ve kazanç ayı olan üç ayların, insan ruhu için ne kadar değerli olduğunun bilinmesi gerekir. Üç aylar Müslümanlar için kazanç ayıdır. Allah’a bir adım yaklaşan Müslüman kazançlı çıkacaktır. Çünkü sonsuz hikmet sahibi olan Yüce Allah, o bitip tükenmek bilmeyen hazinesinden bizlere lütufta bulunacaktır. Üç ayların içerisinde yapılacak olan salih âmeller bizi O’na daha da yakınlaştıracaktır. Dolayısıyla üç ayların içerisinde ruhumuzu ve bedenimizi kirden pisten arındırmak ve itaat eden kul olmak hem dünya hayatımızı hem de ahretimizi zenginleştirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İslam âleminin mübarek üç aylarını ve 07 Mart Perşembe günü kutlayacağımız Regaip Kandilini kutluyor, bu mübarek gün ve gecelerin ihlâs ile geçirilmesini diliyorum. Müslümanların içinde bulunduğu acziyetin giderilmesine, birlik ve beraberliğinin tesisine, Müslümanların huzur ve barış içinde yaşamalarına ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net