Din-Bir-Sen Mardin Şube Genel Kurulundan Birlik ve Beraberlik Mesajı

Din-Bir-Sen Mardin İlk Şube Olağan kongresini geniş bir katılımla yaptı. Mardin Öğretmenevinde düzenlenen Kongreye Çalışan-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Menderes ATEŞ, Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Celalettin Akçadoğan,Mehmet Şirin Ersan ve Yusuf Kuru Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, Diyarbakır İl Başkanı Mevlüt Yıldız, Batman İl Başkanı Lezgin Baykara, Bitlis İl Başkanı Ahmet Kartal, İstanbul İl Başkanı Halil İbrahim Aydın ve siyasi parti ve STK temsilcileri ile din görevlileri katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan kongre daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Kongrede din görevlileri arasında birlik ve beraberliğin sağlanarak, din görevlilerinin sorunlarının çözümünde etkin sendikacılık yapılacağı mesajı verildi.

Divan kurulu seçiminden sonra açılış konuşmasını yapan Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, İl dışından gelen misafirlerle, İlçe temsilcileri ve delegeleri selamlayarak “Hepimizde ayrı bir heyecan var. Hepimiz bu sendikanın birer neferi olarak çalışarak bugünlere geldik. Din-Bir-Sen, sadece diyanet camiasının değil, aynı zamanda içinde yaşadığımız sosyal hayatın sorunlarının çözülmesi içinde öneriler sunan bir sendika konumuna gelmiştir. Çalışmalarıyla, doğru düşünce ve kararlı söylemleriyle ön plana çıkan sendikamız din görevlilerinin fiili temsilcisi konumuna gelmiştir. Din-Bir-Sen büyük bir sendikadır. Unutmayınız ki, bir sendikanın büyüklüğü üyelerinin sayısıyla ölçülmez. Etkisi ve yaptığı hizmetlerle ölçülür.”dedi.

SADECE ÜCRET SENDİKACILIĞI YAPMIYORUZ

Daha sonra kürsüye gelen Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Ersan, “Sendika üyelerine ve topluma faydalı hizmetler üretme yeridir. Sendikacılık yaparken üyelere hizmet götürme, ülke meselelerine çözüm ortağı olma, globalleşen dünyadan uzaklaşmadan, kendi öz değerlerini koruyarak yenidünya modelinde yer alma gayreti içerisinde olmalıdır. Sadece ücret sendikacılığı değil aynı zamanda "etkin hizmet ve üretim sendikacılığı" yapmayı hedef seçmelidir. Din-Bir-Sen’i daha ileriye götürmek, diyanet teşkilatlarında canla başla fedakârca görev yapan din görevlilerinin eğitsel, sosyal, kültürel ve mesleki sorunlarını gün yüzüne çıkararak, üstü örtülmeye çalışılan sorunları kamuoyu ile paylaşarak ve yetkili makamlara ileterek çözülmesi ve din görevlilerinin daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesini sağlamak amacıyla hizmet ettik.”dedi.

EKİP ÇALIŞMASIYLA BUGÜNLERE GELDİK

Din Bir Sen olarak sorunun parçası değil çözümün parçası olmayı, toplumla birlikte dönüşen ve yenilenen bir sendika olmayı kendine ana hedef olarak seçtiklerini dikkat çeken Ersan, “Din Bir Sen, Kurumsallığa, ekip ve organizasyon ruhuna inanan, Çatışmadan yana değil, diyalogdan yana, ikna yoluyla hareket eden, Yenilikçi, ama asla geleneklerini reddetmeyen, çünkü geleneğini red edenler geleceğini inşa edemez, İstişareye açık olan, Ben değil biz diyen, Ekip çalışmasıyla başarılı olmaya çalışan, ve gücün sözüne değil sözün gücüne inanan Sendikadır.”diye konuştu.

ÇALIŞAN-SEN HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

Kongrede son olarak bir konuşma yapan Çalışan-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Özdemir salonu selamladıktan sonra yaptığı konuşmada, Din-Bir-Sen hakkında ve Çalışan-Sen Konfederasyonu hakkında bilgiler vererek, kuruluş felsefelerinin doğruların yanında, yanlışların karşısında durmak mücadelesi olduğunu söyledi. Sendikaların mesleki dayanışma amaçlı sevil toplum örgütleri olduğuna dikkat çeken Özdemir, sendikaların hiçbir zaman amaç olarak görülmemesi gerektiğini hizmete giden yolda birer araç olduklarını dikkat çekti.

Din-Bir-Sen’in genç ve dinamik bir sendika olduğuna vurgu yapan Özdemir, din görevlilerinin sorunlarına çözüm üretmek noktasında çeşitli projelerle gündeme gelen etkili ve güçlü bir sendika olduklarının altını çizerek önemli açıklamalarda bulundu. Camii ve Gençlik Projesinin Din-Bir-Sen projesi olduğunu belirten Özdemir, aynı zamanda bu projenin koordinatörlüğünü de bir arkadşlarının üstlendiğini işaret etti.

HİÇBİR İDEOLOJİ VE SİYASİ YAPILANMA İLE İLİNTİ DEĞİLİZ

Din-Bir-Sen’i farklı bir ideolojide göstermeye çalışanlar bulunduğunu belirten Özdemir şöyle dedi: “Bizi, bölgelerin inanç ve siyasi yapılarına göre farklı ideolojilerde göstermeye çalışıyorlar. Özellikle yetkili sendika temsilcileri bunu dillendirerek üyelerimizin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Şahsımın ve sendikamın ideolojisini açık ve net bir şekilde açıklayım: Biz, Milli Görüş teşkilatlarında görev alarak yetiştik. Üyelerimizde, yönetimimiz de bu çizgiden gelmektedir. Bizi farklı ideolojik yapıların içerisine çekmeye çalışanların bu söylemlerine son noktayı koymak için söylüyorum. Ülkemizi bulunduğu coğrafyada lider haline getiren ve sözü geçen bir ülke olmasını sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fikirlerini benimseyerek ve önemseyerek yürüyen bir sendikayız. Bunun başka taraflara çekilmesi tamamen yıpratma ve karalama düşüncesidir.”

SENDİKA BİR AMAÇ DEĞİL ARAÇTIR

Ülkenin halen içinden geçtiğimiz sürecin çok önemli bir dönem olduğunu belirten Özdemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalnız kaldığını verdiği örneklerle anlattı.

Sendika üyelerine sendikalığın üyeler arasında bir küskünlüğe yol açmaması gerektiği yönünde uyarılarda bulunan Özdemir, “Yolda sendikadan dolayı birbirine selam vermeyen bir üyemizin olduğunu öğrenirsem ilk ben kendisi hakkında soruşturma açar sendikadan onu kovarım. Sendikalar ayrımcılığın değil. Birlik ve beraberliği aracı olması gerekir.”uyarısında bulundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net