İlkeli Duruşumuzla Tüm Kesimlere Örnek Olacağız

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir: Konfederasyonumuzu oluşturan sendikalarımız ve üyelerimizle bir bütün olarak hiçbir savrulma yaşamadan savunduğumuz değerler ve ilkeler etrafında kenetlenerek yolumuza ilk günkü aşk ve şevkle devam ediyoruz" dedi.

Konfederasyon merkezinde açıklamalarda bulunan Özdemir: Sayın Cumhurbaşkanımızın Ne yapacak? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Yine şunu bilmeniz lazım ki bu ülkede şu anda bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere tribünden seyirci olmayız şeklinde açıklama yapmıştır. Türk ceza kanununun 118. Maddesi gayet açıktır. ”Zorla sendika değiştirilemez” hükmünce üyelerimiz koruma altındadır.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: "Üye olmak da üye olmamak da Anayasa ve uluslararası sözleşmeler altında güvencededir. Siz, sizin gibi düşünmeyen bir kimseye asla baskıda, dayatmada bulunamazsınız”. (20.04.2019)

Çalışma, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk:  “Sendikal zemine herhangi baskı kabul edilemez.” (20.04.2019)

Bizler Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımızın yaptığı bu açıklamanın bir özeleştiri niteliğinde olduğunu, çok değerli ve önemli bir tespit olduğunu açıklıkla görebiliyoruz dedi.

Sendikaların üyelerinin ekonomik, sosyal ve kültürel hak ve çıkarlarını korumak geliştirmek ve iyileştirmek temel amacı ile kurulan yasal ve Anayasal teşekküller olduğunu belirten Özdemir, aynı zamanda sendikal hareketlerin güç ve irade birliği anlamı taşıdığını söyledi.

"Konfederasyonu oluşturan tüm sendikalarımıza üye arkadaşlarımızın hiçbiri konjonktürel davranmayacak kadar değerli ve değerlerine bağlıdır. Bizi biz yapan asıl unsurlar bunlardır. Çok sağlam bir teşkilat yapımız var ve çürük elma temizliğine hiç ihtiyaç duymadık ve gönülden inanıyorum ki hiçbir zamanda duymayacağız ancak konuştuklarında adeta mangalda kül bırakmayanlar ve her eğilime göz kırpanlar için özeleştiri ve muhasebe yapma çoktan gelmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu açıklamalarından gerekli çıkarımı yapmayıp, zor zamanlarda omuz omuza mücadele etmenin erdeminden uzak bazı yapıların bu durumu fırsata çevirme ve güç devşirme gayretlerini üzüntü ve ibretle izliyoruz. Bundan böyle ilkeli duruş sergileyen sendikalar hak ettikleri şekliyle büyüyecek ve ilgi noktası haline gelecek; hormonal büyümeyi bugüne kadar sendikacılık olarak görenler ise küçülecek yok olmaya mahkûm olacaklardır" ifadelerini kullandı.

Yusuf Özdemir sözlerini :"Bizler bir bütün olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın eleştirilerinden şükürler olsun uzağız. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kadar açık ve net ifadelerini zorlama yorum ve çıkarımlarla üyelerimize sendikamızdan istifa edip kendi sendikalarına üye olma şeklinde anlamlandırarak adeta bulanık suda balık avlamaya çalışanları kınıyoruz ve bu zihniyetin bütünlüğümüzün önündeki en büyük engel olduğuna inanıyoruz. Samimiyet ana ölçümüz bu ölçü ve kriterler etrafında doğru bildiğimiz yolda, doğru insanlarla büyük bir onurla değer yargılarımızdan asla taviz vermeden yürümeye, gelişmeye ve büyümeye devam edeceğiz" şeklinde tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net