Diyanet'in Umudu Din-Bir-Sen'e Katılımlar Devam ediyor.

28 Şubat sürecinde inançlı kesimi temsil etme adına ortaya çıkıp hakkın temsilcisi olmak yerine siyasete angaje olarak siyasetin vagonu haline gelen Memur Sen Konfederasyonu ile Diyanet kolunda yetkiyi elinde tutan Diyanet Sen’in bihakkın görevini yapamaması nedeniyle bu alanda pek çok sendika ortaya çıktı.

Ortaya çıkan sendikaların çokluğu dahi Diyanet Sen’in görevini yerine getiremediğinin ayrı bir delili…

Gönül isterdi ki, 28 Şubat sürecinde yaşanan acı tecrübelerle sendika;  zaman kaydı olmaksızın başarılı ya da başarısız ayrımı yapmadan - toplumdan kopan her hükümet ve belli güçlerin güdümüne girmekle işlevini yitiren her meclis dönemi- karşısında demokratik toplumun motor gücü olarak asıl görevini ihmal eden yürütme organına karanlıkta pusula olup yol göstersin.

Hükümetle adalet arasında her an bozulmaya yüz tutan ince çizgiye ayar versin…

Sahip olduğu kamu gücünü liyakat, ehliyet ve adalet esasınca kaliteyi arttırma adına kullansın…

Atama makamının daha iyi bir gelecek adına emanet ettiği, destek istediği, el uzattığı sendika; bürokraside hükümetin ve milletin gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı olsun da vatandaş var olan imkanları maksimum düzeyde kullansın.

Geldiğimiz noktada maalesef, yetkinin pervasızca kullanımı nedeniyle tabanın bırakın hükümete sesini duyurmasını üye olduğu sendikaya dahi sesini duyurmakta aciz kaldığı vahim bir tablo ile karşı karşıyayız.

İşte, bu duruma daha fazla seyirci kalamayacağını deklere eden Din Bir Sen ve Diyanet Hak Sen güç birliğine giderek kamunun hak aramada yetkili adresi olma yolunda büyük bir adım attı.

Diyanet Hak Sen’in Din Bir Sen’e katılımı şeklinde gerçekleşen birleşmede sendikalar kanunu çerçevesinde inanca saygı üstünlüğünde dürüst, ilkeli, bir sendikacılık anlayışıyla yola devam kararı alındı.

Din Bir Sen Başkanı Yusuf Özdemir bu katılımın tüm üyeler adına hayırlı olmasını dile getirirken “Sahip olduğu tüm güç ve imkanlara rağmen güven kaybeden yetkili sendikaların karşısında fahri, sözleşmeli ve kadrolu pozisyonda kamuda çalışan tüm personeli ve üye oldukları sendikaları bu hizmet yarışına katılımla destek olmaya” çağırdı.

Gücün sözüne değil sözün gücüne inanan Diyanet Hak Sen, aynı anlayışta olduğuna inandığı Din Bir Sen’e iltihak ederek bu hayırlı yarışta sözün gücünü arttırma adına katılımla en güçlü “birlik” mesajını vermiş oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net