15 Temmuzları yaşamama adına acilen gerekli eğitim tedbirleri alınsın

Çalışan Sen ve Din Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “15 Temmuz 2016'da emperyalist batının amacına hizmetle darbe dahil her tür girişimde bulunmaktan kaçınmayan hain Fetullah Gülen'in  iğrenç emellerine dini ve dünyevi gerekçelerle bazı Müslümanların alet olması hepimizi ziyadesiyle üzmüştür” dedi.

Sözlerine devamla Özdemir, “15 Temmuz darbe girişimini şiddetle reddediyor. O gün dini ve vatanı uğrunda canını vermekten geri durmayan aziz şehitlerimizi hayırla yad ediyor kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi.

 Özdemir, menfur  darbenin üçüncü yıldönümünde bu konuda henüz ciddi bilimsel bir çalışmanın yapılmadığını, halkın bu tür darbelere karşı bilinçlendirmesi anlamında kapsayıcı düzenlemelerin hayata geçirilmemesinin de hayretle karşılandığını belirterek şunları söyledi:

“Darbeyi durdurma adına hareket ederken gazi olan kardeşlerimiz de içinde bulundukları durum ne olursa olsun bulundukları halin kendileri için bir onur ve iftihar vesilesi olduğunu kendilerine hatırlatarak teşekkür ediyor kendileriyle gurur duyuyoruz.

Hayatını kaybeden şehitlerimiz ve geride kalan gazilerimiz sayesindedir ki bu gün şanlı bayrağımız hala semalarımızda dalgalanmaktadır.

Sendikamızdan başlayarak o gün tüm sendika ve sivil kuruluşlar çok kritik bir sınav verdi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyon ekranından yaptığı çağrıyla yeni bir Milli Mücadele başlamış halk, sokaklara inerek darbecilere kendini siper etmiştir.

O gün sokağa dökülen halkın sevk ve kararlılığında basının, sendikaların ve sivil toplumun rolü inkar edilemez. Üyeleriyle birlikte sokağa çıkan sendikalar ve tüm sivil örgütleri de gösterdi ki organize güçler her tür ihanet girişimine karşı topyekun seferber olmada dünyanın en yenilmez gücüdür.

Müslümanlar  dürüstlüğü, erdemi, adaleti, gönülleri fethetmeyi hedef gösteren bir dinin müntesipleri iken bu dinin müntesibi görünen Fetullahçıların hile, yalan, adam kayırma, iltimas, iftira, yersiz ve amacını aşan takiyye, emanete ihanet, makam ve mevki gaspı gibi İslam’ın tasvip etmediği , insanlığın lanetlediği haksız fiillerle millet iradesini hiçe saymakla devleti ele geçirme ve batılı güçlerin denetimine sunma çabasına hep beraber şahit olduk.

İslam insanı ahlaki noktada terbiye ederken aklını da es geçmemiş Yüce Yaratıcı’nın varlığını tek ve yegane mabud ilan ederken yaratılmış tüm varlıklara karşı da vahye uygun toplumsal sözleşme hükümlerinin prensiplerini ortaya koymuştur.

Gündelik hayatta amir memur, işveren işçi münasebeti dışında kalan mübah alanda bu prensipler kayıtsız itaati nehyederken kayıtsız itaate götüren her tür yönetim şekli de reddedilmiştir.  

Biz Çalışan Sen ve Din Bir Sen ailesi olarak 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin üçüncü yıldönümünde devletin ve sivil toplumun bu darbe girişiminden ne derece ibret aldığı noktasında herkesin kendisini kontrol etmesini istiyoruz.

Hangi taraftan gelirse gelsin darbelerin sorgulamayan mensupların oluşturduğu grupların idaresini ele alan belli güç odaklarınca tertiplendiği bilinmektedir. Bu odakların panzehiri İslam’da istişare iken modern hukukta şeffaf, özgür katılımın sağlandığı, eşit şartlarda, denetlenebilir, üyelerin temsiliyetine ve adaylığına açık yönetimleri oluşturmaktır.

Bu amaçla insanın davranış ve düşünce kalıplarını şekillendiren başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitelerimiz olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konuda kapsamlı bir çalışma yapması elzemdir.

Aradan geçen üç yıla rağmen FETÖ’nün darbeye giden yolda izlediği taktikler bol bol ekranlarda konuşulup gazetelerde yazılırken hain girişime giden yolun bilimsel çalışması yapılmış değildir. Yetkililerden beklentimiz odur ki bu ihanet şebekelerinin vatana ihanet etmekten öte İslam dinimizi de kirletecek yapılanmalarının önüne geçecek gerekli araştırmaları yapsın ve gerekli eğitim tedbirlerini alsın. Kendisine sunulan her tür bilgiyi doğru bir şekilde sorgulayan nesiller yetiştirebilsin.

Bu tür bir çalışmanın yapılması durumunda sendika olarak her türlü desteği vermekten geri durmayacağımızı belirterek organize hareket etme gücüne sahip biz sendikaların karşısında hainler unutmasınlar ki Bedir ve Çanakkale ruhuyla şehitlerimizin emaneti olan güzel ülkemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Dış tehlikelere, FETÖ ve benzeri terör örgütlerine karşı mücadelemizi milli birlik ve beraberlik içinde kararlılıkla sürdüreceğiz." 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net