15 Temmuz'da Türk Milleti Yeni Bir Destan Yazmıştır

Din Bir Sen İlçe Yönetimi 15 Temmuz Basın açıklaması:

15 Temmuz 2016’daki hain kanlı  darbe girişiminin  Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti  ve milli iradenin tehakküm altına alınıp sırtından hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!

15 Temmuz 2016 gecesi milletimizin iradesine pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti tam kalbinden hançerlenmiştir. Millî iradenin tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması ve asker kıyafetine bürünen teröristlerin vatandaşlarımıza silâh doğrultması birer ihanet simgesi olarak tarihe geçmiştir.

7 şubat mit krizi ile başlayan,17-25 Aralık  ihanet süreciyle devam eden ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile sonlanan bu hain yapının faaliyetlerini  Soma da dinbirsen ilçe yönetimi olarak  tespit etmiş 15 temmuzdan 8 ay kadar önce ilgili mercilere gerektiği şekilde bilgileri aktarılmış ve Fetöcüler hakkında bizzat suç duyurusunda bulunulmuştur.

17-25 Aralık  sürecinden sonra devletimiz tarafından fetö ile mücadele başlatılmış fakat fetö ile mücadeleye yeteri kadar önem verilmemesi ve fetöcü olarak bilinen kişilerin korunması veya onlara dokunulmaması gibi nedenlerle hain yapı kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. ruhlarını 1$ a aklı dengesi yerinde olmayan, amerikanın koruması altında yaşayan, dünyada misyonerlik faaliyetlerine bizzat yardım eden akıl hastası fetulah gülen isimli haine satan vatansızlar ülkemizi işgal etmeye kalkmış, milletimiz ferasetiyle ve Reis-i cumhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN’ın  bizzat halkı harekete geçirmesiyle meydanlara davet etmesiyle bu kanlı darbe girişimi bastırılmıştır.Bu kanlı darbe girişimi esnasında 250 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanarak gazilik makamına ulaşmışlardır.

Kalkışmanın önlenmesinde büyük bir motivasyon sağlayan Cumhurbaşkanımız ve  vatandaşlarımızın cesareti ve fedakârlık timsali tutumlarının da tarihî bir nitelik taşıdığı tartışmasızdır. FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasına göğsünü siper eden Türk milleti ile devlet töresini ve demokrasimizi ayakta tutma kararlılığı gösteren siyaset ve devlet adamlarımız sayesinde millî ruh şahlanmış, yeni bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Aziz Türk milleti, kenetlenip devletine, cumhuriyetine, demokrasisine, istiklâl ve istikbâline sahip çıkarak tüm dünyaya örnek olacak bir davranış sergilemiş ve tüm dünya yeniden Türk milletinin esaret altında yaşamayacağını anlamıştır.

FETÖ terör örgütünün siyasî ayağı başta olmak üzere tüm yapılanmasının çökertilmesi için atılması gereken her adımın kararlılıkla atılmasını, demokrasinin bir gereği olduğu kadar Türk milletine karşı aslî bir yükümlülük olarak görüyoruz. Zirvesinden zırvasına kadar her kademeye yerleşmiş bu hain yapıya destek veren kişilerin cezalandırılması gerekmektedir. Alt tabaka memur polis çaycı öğretmen imam  vb. fetö operasyonları ile gözaltına alınırken üst tabakada bulunan siyasetçi bürokrat işadamı gibi fetöyle işbirliği yapmış fetöcülere dokunulmaması vicdanlarımızı yaralamaktadır. Hukukun üstünlüğü gözönüne alınarak tüm fetö işbirlikçilerinin yargılanması gereken cezaları alması milletimzin vicdanını rahatlatacaktır.

Türk milletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, millî devletimizin bekası, cumhuriyetimizin temel niteliklerinin korunması, Türk töresinin yaşatılması, demokrasinin kurum ve kurallarıyla güçlendirilmesi için üzerimize düşen her türlü görevi lâyıkıyla yapmaya devam edeceğimizi ilân ediyoruz.

Ülkemizi 15 Temmuza götüren sebeplerden ders çıkarmak zorundayız. Müslüman aklını kimseye kiraya veremez. Kuran, sünnet icma-i ümmet çerçevesinde islamiyeti yaşamalıyız. Bu tarz hain yapılanmalara karşı çok dikkatli olmalı. Zekatımızı fitremizi  kurbanımızı bu tarz hain yapılanmalara kaptırmamalıyız. Müslüman ferasetli olmalı kimin ve kimlerin peşinden gittiğini araştırmalıdır.

Diyanet işleri Başkanımıza buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Fetö ve benzeri yapılanmalara karşı milletimiz Cuma hutbelerinde sürekli bilgilendirilmeli. Milletimizin dini duygularını suistimal edenlere karşı bizzat tedbirler alınmalıdır. Cemaatimiz gerçek dini öğrenmeli hurafe tarzı safsatalardan uzak tutulmalıdır. Unutulmamalıdır ki fetö vari yapılar insanımızı en zayıf yerindenden vurmakta dinle Kuranla ve Allahla kandırmaktadır. Diyanet camiası olarak insanlarımıza dinimizi en güzel şekilde anlatmak, yaşamak ve yaşatmak mecburiyetindeyiz.

Bu vesileyle Hain darbe girişimi gecesinde gazilik ve şehitlik mertebesine erişenleri minnetle anıyor; Cenâb-ı Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlık diliyoruz. millet iradesinin üstün tutulması için FETÖ mensubu teröristlerle canı pahasına mücadele eden dava arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

                                                                      

                                                                                              Mustafa Fatih UZUNOĞLU

                                                                                              Dinbirsen Soma ilçe Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net