Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir’in Kurban Bayramı Mesajı

Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din Bir Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

Suriye, Filistin, Sudan, Myanmar derken son ateşin düştüğü yer Yemen’in de karışmasıyla savaş ve teröre teslim olan İslam coğrafyasında bir bayrama daha hüzünle giriyoruz diyen Özdemir mesajında şunları söyledi:

 “Kurban Bayramı ve hac, kutlana geldiği günden bu güne Müslümanların dil, renk, örf, adet, kültür, coğrafya ayrımı olmaksızın tüm Müslümanları bir araya getirebilen en özel günlerimizdendir.

Kurban anlamına uygun olarak başta yapılan ibadetlerle Allah’a yaklaşmayı ifade ederken adını verdiği bayramla da Müslümanların bir araya gelip kaynaşması yönüyle yaklaşma ve yakınlaşma vesiledir.

Hz. İbrahimle bütünleşen Kurban Bayramının tüm Müslümanlar için İbrahimce tek başına ümmet olup kendinden emin bireylerin tefrika konularını minimize ederek bir araya gelip oluşturdukları dinamik bir toplumla silkinip ayağa kalkma; Hz. Hacer annemiz gibi toplumsal cinsiyet eşitliğinin birbirine karşı sorumsuz yetiştirdiği aile modelinin aksine eşinin yanında sadakatin, zerafetin, dirayetin, vefanın, sabrın ve tevekkülün numunesi genç kız ve kadınlarımızın evinin direği olmaya devam ettiği; Hz. İsmail gibi her tür kültürel etkinin karşısında sadece hakka boyun eğen ve teslim olan Müslümanlar olma şuuru getirmesi dileğiyle alemi İslam’ın içinde bulunduğu zillet ortamından kurtulması adına Kurban Bayramının silkinme, düşünme, arınma ve birleşme adına hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

Bu vesile ile Çalışan Sen Konfederasyonu ve Din Bir Sen ailesinin bayramını en içten dileklerimle tebrik eder; aile, akraba ve yakınları ile Hz. Peygamber ve ashabının bayramlaştığı şekliyle küslerin barıştığı, yardımlaşmanın had safhada gerçekleştiği, paylaşmanın huzur ve sevincinin en güzel şekilde yaşandığı  huzurlu bir bayram geçirmelerini Allah’tan dilerim.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net