Milletimizin Zafer Haftası Kutlu Olsun!

Malazgirt Zaferi’nin 948. Yıldönümünde; “ Zafer, İnananlarındır” diyoruz

Çalışan Sen ve Din Bir Sen ailesi olarak bir yıldönümüne daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız 1071 Malazgirt Zaferi’ni kutluyor; Roma’nın kapılarını açıp Anadolu’yu Müslüman beldesi yapan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Hz. Osman döneminde başlayıp Çağrı Bey’in 1016 yılında Anadolu’ya başlattığı akınlar, kısa süre sonra 1071’de Sultan Alparslan’ın komutasındaki İslam ordusunun zaferiyle taçlanmış oldu.

Bu zaferler öncesinde Anadolu’nun İslamlaşması adına bir çok sahabenin, alimin ve akıncıların hizmetleri inkar edilemez. Büyük zaferlerin adı anılmayan ama Allah için sevdiklerinden vazgeçip tanımadığı bir beldede ahlakından ve inancından ödün vermeden çalışan ve örnek olan isimsiz kahramanların çalışmasının bir sonucu olduğunu elbette biliyoruz.

Biliyoruz ki Malazgirt Zaferi, ahlaki yoksunluk yaşayan Roma’nın doğudaki hakimiyetinin sona ermesidir. Ne yazık ki bu zafer, son yıllara kadar tarih kitaplarımızda görmezden gelinmiş, sıradan bir savaş olarak körpe dimağlara nakşedilmiştir.

Malazgirt Zaferi’nin anlamını bilen bir neslin bu topraklarda neden var olduğu şuuruna ermesi durumunda güncel, ekonomik, askeri ve teknolojik alana varıncaya kadar pekçok değer yargısının bu gün olduğundan daha farklı olumlu yönde değişeceğine olan inancımız tamdır.

Malazgirt Savaşı’nın yapıldığı Muş ilinin Malazgirt ilçesinin içinde bulunduğu bölgede var olan terörün köklerine dahi inildiğinde millete dayatılan pozitivist tarih anlayışını görmek mümkündür. Alparslan’ın ordusunda bulunan 10 bin Kürt bize Müslümanların kardeş olup İslam davası dışında hiçbir davanın kardeşliği bozma noktasında sorun olamayacağını göstermektedir.

Malazgirt savaşı ve zaferi tarihin seyrinin değişip Roma karşısında İslam medeniyetinin var ve devam edeceğinin sembolü olan birçok fethin de başlangıcıdır.

Maalesef Malazgirt ile birliğin, kardeşliğin, huzurun geldiği topraklar; bu gün ne yazık ki arzu edilenin çok ötesinde kan ve gözyaşına boğulmuş durumdadır.

Yaşadığımız bu olumsuz tabloda imkanlarımız ne kadar kısıtlı, düşmanlarımız ne kadar güçlü ve hilekar olursa olsun; 250 bin kişilik Bizans ordusu karşısında 27 bin kişilik ordusuyla tarihin akışını değiştiren Alparslan liderliğindeki İslam ordusunun sahip olduğu ruh içinde yaşadığımız olumsuzlukların üstesinden geleceğimiz inancıyla vatan uğrunda canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, birlik ve beraberlik içinde huzur dolu günlere kavuşulması dileğiyle milletimizin Zafer Haftasını tebrik ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net