Gelin Bu Yetkiyi Din-Bir-Sen’e Verin

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Akyurt İlçe Müftülüğü aylık mutat toplantısında bir konuşma yaptı. Özdemir konuşmasında şu konuları gündeme getirdi:

Sendikacılığın bir amaç değil, bir araç olduğunu Diyanet teşkilatında meydana gelen keyfi uygulamaların engellenmesi ve Teşkilatın Başkanından, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki çalışanlarına kadar hepsinin özlük, sosyal ve ekonomik haklarının korunması ve daha iyi bir duruma getirilmesi için sendikaların bunun üzerinde yoğunlaşıp gerekli girişimlerde bulunarak gündemde tutması her platformda çalışmalar yapmaları gerekirken, şeffaflıktan uzak şahsi çıkar, menfaat ve makam peşine düşmeleri, çalışanlar arasında ayrımcılık ve ötekileştirme yapmaları, kurum içerisinde çalışma barışını, kardeşlik duygularını maalesef yıpratmaya başlamıştır.

Arkadaşlar, sendikaları sorgulayın, sendikanızı denetleyin, promosyon ve torpil sendikacılığı yapanlara prim vermeyin sendikalar sizin üyelikleriniz ile ayakta dururlar eğer sendikayı amaç haline getirenler, çalışanların uğramış olduğu haksızlığa karşı durmak yerine benim üyem diye hak etmeyene, senin hakkını vermeye çalışan sendikalara tepkinizi gösterin, uyarılarınızı dikkate almıyorlarsa bir imza ile üyelikten çekilin.

Herkes konuşur, güzel vaatlerde bulunur; fakat başta ben olmak üzere söylediğimiz güzel söz ve vakitlerimize değil sendikaların icraatlarına bakın kim sözünün eri kim değil ona göre duracağımız yeri, kiminle yol yürüme yürüyeceğinize karar verin verin ki, başta idareciler ve sendikacılar da yanlış yapmasınlar. Ehliyet, liyakat ve adaletle iş yapsınlar. Kendilerine çeki düzen verip torpil adaletsizliği yapmaya cesaret bulamasınlar. Bu bir mesuliyettir. Bizden hatırlatması… Şunu da belirterek sözlerime son vermek istiyorum.

90’lı yıllardan bugüne Diyanette sendikacılık var. Eğer hala bizlerin onlarca sorunu varsa lojman sorunu, dernekler sorunu, mülakatlardaki sorunlar, çocuklarımızın yurt ve burs sorunu, illerde İmam evlerinin olmayışı, Hac ve Umre yurtdışı görevlendirmelerde ki sorunlar, aynı görevi yapanların 4A, 4B, 4C, Fahri, Vekil İŞKUR Elemanı vs. adı altında her biri aynı işi yaptığı halde aynı derece kademe ve özlük haklarından aynı oranda faydalanamıyorsa ücret dengesizliği, Şef, Müdür, Murakıpların özlük hakları adil değil ise bir durup düşünmek gerekmez mi?

2004’ e kadar yetkili sendika Vakıf-Sen idi. 2004’ten bu yana da Diyanet-Sen, yetkili sendikada masaya oturanlar eğer bu sıkıntılarımızı çözemedilerse demek ki yetkili olmak yetmiyor, etkili olmak da gerekiyor. Gelin bu yetkiyi Din-Bir-Sen’e verin Allah’ın izniyle yetki ve etkili sendikacılık nasıl olurmuş herkes görsün. Eğer bizde yetkiyi alıp da bunlar gibi etkisiz kalırsak bizden de bu yetkiyi alın işi daha iyi daha dürüst yapana hep beraber teslim edelim. Allah’a emanet olun Kıymetli kardeşlerim, diyerek konuşmasına son verdi.

Toplantıya Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes Ateş ve Akyurt ilçe temsilcisi İdris Tekin de katıldılar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net