BU ANLAŞMA BİZE YAKIŞMADI

DİN BİR SEN – ÖZERK DİYANET VAKIF ÇALIŞANLARI BİRLİĞİ SENDİKASI İSTANBUL SÖZLEŞMESİ DEĞERLENDİRME RAPORU

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Son 250 yıldır inişli çıkışlı süreç yaşayan rotası sürekli değiştirilmeye çalışılan bir gemide gitmekte olan Türkiye maalesef kendi rotasını izleyecek kaptanı bulmuşken, ne kadar kendimiz idarecilere sahip olsak da devlete vurulan prangalardan dolayı gemiyi rotasına sokmak mümkün olmuyor.

Bu prangalardan kurtulmanın yolu, elbette millet olarak beliren her sorun karşısında milli bir duruş sergileyip tavır almakla mümkün.

İşte, Din Bir Sen bu dik duruşu sergileyerek toplumsal tepkiyi oluşturup millet olma şuuruyla devletinin ve milletin yanında olma azim ve gayretiyle her sorunda olduğu gibi İstanbul Sözleşmesi konusunda da prangalanmış devletin yanında yer almayı görev bilmektedir.

Din Bir Sen, bu sözleşmenin iptali için gerekli güç ve desteği iktidara sunmakla “Her ne kadar iktidar olarak bu sözleşmeyi imzalamışsak da gördüğünüz gibi geniş bir kamuoyu tepkisi var. Ve bu tepki varken bu sözleşmeye sadık kalma imkânımız bulunmamaktadır. Bu sözleşmeden çekiliyorum” deme adına elini güçlendirmektedir.

15 Temmuz darbe girişimini millet sokakta kazanmasına kazandı. Lakin milletin elinin uzanamadığı pek çok gizli veya açık anlaşma ve sözleşme millet ağacını içten içe bir kurt gibi kemirip zayıflatmaktadır.

Bu millet verdiği oy, çağrıldığı miting, durdurduğu darbe teşebbüsleri ve katıldığı savaşlarda her an devletinin yanında durmasını bilmiştir. Vatandaşın verdiği emaneti uluslararası bazı dengelere kurban eden veya kurban etmek zorunda kalan devletin yaptığı olumsuz sözleşmelerden biri de 11 Mayıs 2011’de imzalandığı şehrin adının verildiği İstanbul Sözleşmesidir.

Neredeyse iki yılı aşkın süredir gündemde tutulan, eleştirilen, toplumsal hayatı negatif etkileri etraflıca alınan sözleşmenin yürürlükte ısrarla tutulmasının nedenini yetkililerin vatandaşa anlatma zorunluluğu bulunmaktadır.

Hangi yardım veya hangi taviz karşılığında böyle bir sözleşmeye taraf olduğumuz hala belirsizliğini korumaktadır. Yetkilileri derhal bu sözleşmeyi feshetmeye davet ediyorum, dedi.

DEĞERLENDİRME RAPORUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net