Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında, dördüncü kuvvet olarak gösterilen gazetecilik mesleğinin ne kadar önemli olduğu biliniyor. Bu mesleği icra eden gazetecilerin huzur ve güven içinde çalışması sağlanmalıdır. Ülkemizde bu onurlu mesleği icra eden gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum, dedi.

Özdemir, mesajında şunları söyledi: “Dünyanın her yerinde olan biten olayları anında bizlere aktararak bilgilenmemizi sağlayan gazetecilerdir. Çoğu zaman onların verdiği haberlere göre hareket ederiz. Bir haber, devletlerarasında savaşa neden olabileceği gibi, barış ve huzur ortamının sağlanmasına da vesile olabilir. Ayrıca bir ülkenin içindeki dinamikleri ayakta tutan, halkın huzurunun sağlanmasında etkili olan bir meslektir. Bu nedenle gazetecilik mesleği çok önemli ve kutsaldır.

Demokrasilerin olmazsa olmazlarından olan gazetecilik mesleği, hayatın her alanında etkilidir. Doğru, tarafsız ve objektif sunulan haberler her zaman takdir edilmiştir. Bu şekilde mesleğini icra edenlerde, mesleğin onurunu ve şerefini yükselten insanlardır. Gazetecilik çok zor, sorumluluk isteyen, meşakkatli bir meslektir. Mesaisi olmayan bir meslektir. Gazeteciler her an görev başındadır.

Gazetecilerin ekonomik sorunları giderilmelidir. İşten çıkarılma korkusu olmadan mesleğini güven içinde yapabilmelidir. Gazetecilik mesleği 4688 Sayılı Yasa kapsamına alınarak çalışanlar güvence altına alınmalı, toplu sözleşme hakkına sahip olmalıdır. Gazetecilik mesleğinin dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yarın düşüncesi olmadan, ekonomik ve sosyal haklarını elde etmiş, güven ve huzur içinde icra edilen meslek olmasını temenni ediyorum.

Bu vesile ile 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, fedakârca görevini yapan bütün gazetecilerimize bu anlamlı günde sağlık, mutluluk, başarı ve huzur dolu bir gelecek diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net