Din-Bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci'den Açıklama

12. Genişletilmiş İl Başkanlığı toplantısında Van Din Bir Sen İl Başkanı olan Halit  Tuci'ye anlamlı plaket verildi.

Ankara'da büyük anadolu otelinde  12'inci  İl  Başkanları İstişare Toplantısında  konuşan Van Din-Dir-sen İl Başkanı Halit Tuci açıklamalarda bulundu. Tuci'nin açıklaması şöyle;
"İnsan yenilince tükenmez, pes edince tükenir. Kaderiniz karar anlarınızda biçimlenir. Yapacağım diye vakit geçirme, yaptım de. Sendikacılığı ayrıştırma değil ,ötekilestirme değil , menfaat ve adam kayırmacılık değil.  Sendikacılık bir haksızlığı gördüğümüz zaman kim olursa olsun mazlumun yanında olmak ve onu savunmak, yasalarımız ve içtüzük gereği hakkını aramaktır. Ayrıca Din-bir-sen; sendikacılığın ötesinde bir gönül dayanışması,innemel mugminune ihvetun gereği kardeşlik şuurunun en üst seviyeye gelmesi için yapılan bir dayanışma mekanizmasıdır" dedi.
Son zamanlarda kurumlarda ki maneviyat ve şuursuzlugun ayyuka çıktığını,makam ve mevki sahibi olmak için Adalet terazisinin savrulduğunu, başka bir konu eğitim durumları sebebiyle şehit yakınlarına verilen yardımcı hizmetli kadroları sıkıntılarını  dile getirdi.
Ayrıca gerek Filistin konusunda,gerek Yemen konusunda ve diğer önemli konularda üyesi ile övünen sözde yetkili sendika maalesef etkisiz kalarak üye yapmaktan öteye icraat yapamamıştır.
Son olarak da yetkili sendikanın artık üzerlerinde metal yorgunluğu gördüğünü ifade eden Van Din-Dir-sen il Başkanı Halit Tuci; bu böyle gitmez diyerek Diyanet camiasının gönül sendikacılığı olan DİNBİRSEN e geçmesini ve yeniden Büyük Türkiye için kollarını sıvadıklarını dile getirdi.
 Tuci,Din-Bir-sen  il  Başkanı  olarak  siz  değerli  yönetim  kurulu  üyeleri  sayesinde  plaket  alarak  onure  oldum, bu onuru bende siz değerli üyelerimize  armağan ediyorum Hepinize  saygılarımı  sunuyorum. diyerek konuşmasını noktaladı.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net