DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ YIPRATILMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ.
Din Bir Sen Bitlis İl Başkani Ahmet KARTAL;Diyanet İşleri Baskanı Sayin Prof.Dr. Ali ERBAŞ hakkında Bir cuma hütbesinde islamda kesinlikle haram olan zina ve eşcinsellik ile ilgili açiklamasından dolayi İHD tarafından açılan suç duyurusuyla ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.
 
Diyanet işleri Başkanliğinin görevi" İslam dininin inançları,ibadet ve ahlak ile ilgili işleri yürütmek ve Din konusunda toplumu aydınlatmak"olduğu halde toplumsal bir sorun haline gelmiş eş cinsellik ile ilgili Diyanet İşleri Başkanımızın açiklamasini  Din Bir Sen olarak yerinde bir açıklama olarak görüyor ve sonuna kadar destekliyoruz.  Müslümanların değerleriyle ve duygularıyla oynamaya çalışan 
İHD yetkililerine sesleniyoruz! siz, eşcinsel dostu,  Dine,Diyanete kısacası İslam’a düşman bir dernek olabilirsiniz, ama bu Ülkede bu İslam toplumunda Müslümanların değerlerini hiçe sayamazsıniz.
 
Diyanet İşleri Başkanının vazifesi gereği Eşcinselliğin kötülüğünü dile getirmesini ile ilgili suç duyurusunda bulunmanız kabul edilemez bir durumdur. Bir avuç insanı mutlu etmek için nufusunun % 98'i Müslüman olan bu Milletin değerlerine dokunmaya hakkınız yoktur.
Herkes bilsin ki İnsanlığın yüz karası olan bu melânetli hayatın Anadolu’ya yayılmaması için elimizden geleni yapacağız. Lut (a.s) kavmi bu melânetli, ahlak dışı fiilden dolayı helak olmuşsa, bu toplumu o duruma düşürmeye kimsenin hakkı yoktur.
Din Bir Sen olarak Meclisi göreve davet ediyoruz,
 
Bu LGBT mensupları cesaretini İstanbul Sözleşmesi ve CEDAW gibi uluslar arası sözleşmelerden alıyorlar. Bu sözleşmelerin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği adı altında Aile yapımızı hedef almaktan başka hiçbir şeye yaramadığını bilmenizi ve bir an evvel iptali için harekete geçmenizi bekliyoruz.
 
Sayın Cumhurbaşkanimiza da sesleniyoruz!
 
İstanbul Sözleşmesi her ne kadar 4 partinin  oylarıyla kabul edilmişse de Ak Parti iktidar olduğu için özellikle Ak partiye mal ediliyor. Tereddüt etmeden bir an evvel bu sözleşmenin feshi için parti olarak tarafınızı belirlemenizi, bu konuda mücadele vermenizi istiyoruz.
Eşcinsel evlilikten nesil türemiyor, dolayısıyla bu fiil insanlık suçudur.
 
Zaman ülkemize, toplumumuza sahip çıkma zamanıdır; Alnı secdeye giden, Ben müslümanım diyen, ben insanım diyen herkesi bu basın açıklamamıza destek vermesini ve İstanbul Sözleşmesi ile CEDAW sözleşmesine karşı durmaya davet ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 
Ahmet KARTAL
Din Bir Sen Bitlis il Baskanı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net