"Kafirler Hoşlanmasa da ALLAH Nurunu Mutlaka Tamamlayacaktır."

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Menderes ATEŞ son zamanlarda İslami değerlere saldıranlara karşı açıklama yaptı:

Dünyayı saran Korana virüsten kurtulmak için Amerika Başkanı: Camilerde dua edilsin diyor.

Almanlar, ezanın minarelerden okunmasını serbest bırakıyor.

İspanya’da, şehirlerde ezanlar okutuluyor.

Hollanda’da, Hadis-i Şerifler billboardlara afiş olarak asılıyor.

Avrupalılar bunlardan rahatsız olmuyor aksine teşvik etmeye çalışırlarken şehid kanlarıyla sulanmış şüheda İslam beldesi ülkemizde birileri İslami değerlerden rahatsız oluyor. Ne denir bilemiyoruz. Sadece anladık ki bizim içimizdeki bir kısım beyinsizler Gavurun da, Gavuruymuş meğer.

“Suskunluğum Asaletimdendir her lafa verilecek cevabım var lakin bir lafa bakarım laf mı diye? Birde söyleyene bakarım adam mı diye”      

Hz. Mevlâna

Nedendir bilinmez son zamanlarda İslam dininin kutsal değerlerine İslami kurum ve kuruluşlara İslam dinini yaşamak ve yaşatmak isteyen din gönüllülerine yönelik küfür, hakaret, aşağılama ve hor görme moda haline gelmeye başladı. Biz Müslümanlar olarak Allah’a ve onun son dini İslam’a inanmayan hiç kimsenin inandığı değerlerine ne bir küfür ne bir hakaret ne de bir aşağılama vb. hiçbir eylem ve söylemin içerisinde bulunmamışız bulunmayız da. Çünkü İslam kelime anlamı olarak dahi “barış ve sükûnet dinidir”. Rabbimiz ve onun son Rasul’ü (a.s) İslam’a inanmayanlara karşı nasıl bir tutum ve söylem içerisinde olacağımızı bize bildirmiştir. Kur’an-ı Kerim’in Kafirûn suresinde şöyle buyurmuştur:

Kâfirûn Sûresi  (1 - 6)

(Rasûlüm!) De ki: Ey kâfirler (1) "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk etmem." (2)"Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz." (3) "Ben sizin kulluk ettiklerinize kulluk edecek değilim." (4) "Siz de benim kulluk ettiğime kulluk edecek değilsiniz." (5) "Sizin dininiz size, benim dinim de banadır." (6)

Bir diğer ayeti kerimede ise şöyle buyrulmaktadır:

“Onların, Allah'ı bırakıp tapındıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak, bilgisizce Allah'a söverler. Böylece her ümmete yaptıklarını süslü gösterdik. Sonra dönüşleri ancak Rablerinedir. O, yapmakta olduklarını kendilerine bildirecektir.”

 En'âm : 108

Bu tür saldırılara örnek olarak son dönemde sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlardan kendisine layık en aşağılık ifadeleri kullanan “ Emin Baltaş” isimli hesabın sahibine karşı biz Rabbimizin emrince hareket edip Müslümana yaraşır bir şekilde gereken her türlü haklarımızı hukuk ve adalet çerçevesinde kullanacağız. Tahriklere kapılmadan, metanetimizi kaybetmeden asil duruşumuzdan taviz vermeden bu ve buna benzer saldırıda bulunan  “belhüm edal” olan insan müsveddeleri hakkında her türlü hukuki süreci başlattığımızı ve sonuna kadar da takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

Buradan DİN-BİR-SEN Genel Merkezi olarak tüm il ve ilçe temsilciliklerimize ve tüm üyelerimize Türkiye genelinde Cumhuriyet savcılıklarına “Emin Baltaş” isimli şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmaları noktasında çağrımızı yineliyoruz. Teşkilatımızın da bu konuda gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz.Selam ve Dua ile...

 

Emin Baltaş Hakkında Suç Duyurumuz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net