Denizli Din-Bir-Sen’den Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a Destek

 

İslam’ın kesin olarak haram kıldığı ve son zamanlarda toplumsal bir sorun haline gelen zina ve eşcinselliğin, İstanbul Sözleşmesiyle güvence altına alınmasına Din- Bir-Sen Denizli İl Başkanı Bayram Türk tepki göstererek, "Cuma hutbesindeki Diyanet İşleri Başkanımızın ifade ettiği hususların hepsini destekliyoruz" dedi.

İHD’nin yaptığı suç duyurusuna da tepki gösteren Din- Bir-Sen Denizli İl Başkanı Bayram Türk, “İHD yetkililerine sesleniyoruz, siz, eşcinsel dostu, dine, diyanete kısacası İslam’a düşman bir dernek olabilirsiniz ama bu ülkede, bu İslam toplumunda, Müslümanların değerlerini hiçe sayamazsınız. Diyanet İşleri Başkanının vazifesi gereği eşcinselliğin kötülüğünü dile getirmesi ile ilgili suç duyurusunda bulunmanız kabul edilemez bir durumdur. Bir avuç insanı mutlu etmek için nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan bu milletin değerlerine dokunmaya hakkınız yoktur. Herkes bilsin ki insanlığın yüz karası olan bu sapkınlığın, Anadolu’ya yayılmaması için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.

 “Bu sapkınlık cesaretini İstanbul Sözleşmesi ve CEDAW’dan alıyor”

Bu sapkınlığın, gücünü İstanbul Sözleşmesi’nden aldığının altını çizen Türk, meclisi ve Cumhurbaşkanını göreve davet ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu sapkınlık, cesaretini İstanbul Sözleşmesi ve CEDAW gibi uluslararası sözleşmelerden alıyorlar. Bu sözleşmelerin ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ adı altında aile yapımızı hedef almaktan başka hiçbir şeye yaramadığını bilmenizi ve bir an evvel iptali için harekete geçmenizi bekliyoruz.

 DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ VE DESTEKLİYORUZ

 633 sayılı DİB Kuruluş Kanunun ilk maddesinde; Diyanetin görevinin toplumu din konusunda aydınlatmak olduğu ifadesine yer verilmiştir. Kurumun en sorumlusu olan Sayın Başkan kanuni ve dini görevini yerine getirmiştir. Eğer kanunun kendisine yüklediği aydınlatma ve uyarı görevini yapmasaydı toplum bunu kabullenmezdi. Sayın Başkan doğru ve yerinde uyarı görevini yapmıştır. Diyanet İşleri Başkanımızın söz konusu hutbe iradında sarf ettiği hakikatlerin ve Sayın Ali Erbaş’ın yanındayız ve kendisini destekliyoruz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net