Mardin Şubesinden, Dilipak’ı Mahkemeye veren Kadınlara tepki

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’a sahip çıkarak kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan AK Partili kadınlara tepki gösterdi.

Din-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, yazdığı bir makaleden dolayı hakkında suç duyurusunda bulunulan gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak’a sahip çıkarak AK Partili kadınlara tepki gösterdi.

Aydın yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Günümüz toplumunda gelinen noktada herkesi ayrıştırıcı bir dil kullanmaktan ve bu dili üzerinden politika yapmaya çalışmaktan vaz geçmeye davet ediyoruz. Düne kadar kendilerini dini değerleri ile temsil edebilecek birey olmak için mücadele edenler, bugün kendi mücadelelerine omuz vermiş ve bu işin en büyük cefasını çekmiş insanları, kendilerini eleştirdi diye mahkemelere vermeye başlamıştır. Halbuki sayın Dilipak ın üzerinde durduğu, bize hatırlatmak istediği, uyardığı aile değerleri ve İslami ilkeler hepimizin vazgeçilmezidir ve hepimiz bunlara bütün benliğimizle sahip çıkmak zorundayız. Bu bağlamda herkes eleştiriye açık olmak zorundadır. İslam kültürünün bize verdiği vazgeçilmezimiz olan istişare mekanizmasını bir an önce devreye koyup ortak akılla ve bu toplumun değerleri ile barışık, toplum dinamiklerine savaş açmadan, barışık bir şekilde ortak bir zeminde ortak noktayı bulmak durumundayız. Eğer biz bunu başaramazsak toplum olarak uçurumun kenarından dönme imkanımız kalmayacaktır. Eleştirilmek haddizatında sevildiğinin göstergesidir, önemsendiğinin göstergesidir bu yüzden eleştiren, gerçek anlamda dost kabul edilmelidir.

Zira Efendimiz Sallallahu aleyhi ve selam: “ mümin müminin aynasıdır” buyurmuştur. Bu ayna olma durumu birbirimizi yanlışlarımızdan vazgeçirme ve birbirimize doğruyu gösterme görevi bizzat efendimiz tarafından omuzlarımıza yüklenmiş bir sorumluluktur. Bu sorumluluğunu ifa etti diye hiç kimse ve hiçbir kurum kuruluş suçlanamaz. Son tahlilde herkesi sağduyulu olmaya ve geçmişini unutmamaya davet ediyoruz. 28 Şubat‘ın en cevval savaşçılarından biri olan Abdurrahman Dilipak a reva görülen bu muamele bizce hiçbir insanı vicdana sığmaz. Bugün başörtülü bacılarımız devlet mekanizması içerisinde, bürokrasisi içerisinde veya toplum içerisinde başörtüleri ile kendilerini temsil etme olanağını bulmuşlarsa bunun büyük bir payı 28 Şubat‘ta 28 şubatçılarla mücadele edenlerindir ve bunların başında da hiç şüphesiz Abdurrahman Dilipak gelmektedir.

Yukarıda zikrettiğimiz bağlamda eleştiri ve doğruyu gösterme bağlamında sayın Dilipak'ın yalnız olmadığını ve bu konuda destekçisi olacağımızı sayın milletimize deklare ediyor.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net