Soma Din-Bir-Sen'den Tepki

07.09.2020 tarihinde haber global televizyon kanalında yayınlanan proğramın bir kısmında Erol Mütercinler tarafından imam hatip liselerinden mezun olanlar kastedilerek hakarete ve iftiraya  kadar ulaşan çirkin sözler sarfedilmesi sebebiyle basın açıklaması yapılması zaruri hale gelmiştir.

07.09.2020 tarihinde haber global televizyon kanalında “Saynur Tezel’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda yayınlanan proğramın bir bölümünde Erol Mütercimler imam hatip okullarından mezun olanların tümünü kastederek “İmam Hatip Okullarından Mezun olanlar bakın ne olarak karşımıza çıkıyor “cinsi sapık” “sahtekâr ve ahlaksız” sözleriyle İmam Hatip okullarında okuyan ve mezun olanlar hakkında ağır hakaretlerde bulunmuştur. İmam Hatip Okulları mensuplarına yönelik genel ahlak ve toplumsal erdemlerden yoksun olduklarını ifade ederek aşağılamıştır. İmam Hatip Lisesi mezunu olarak benim hakkımda hakarette bulunduğu gibi aynı zamanda beni ve ilçe Başkanı olarak bulunduğum Diyanette imam-hatip olarak görev yapan  imam-hatip lisesi  mezunu olan Tüm din görevlilerimizi de halkın önünde aşağılamış olmakla birlikte aynı zamanda Dinbirsen üyelerimizin ve tüm imam hatip okulları mezunlarına yönelik ayrımcılık ifade eden sözlerle halkın bir kesimine iftira atarak hakaret etmiş ve halkın nazarında küçük düşürme eylemine sebebiyet vermiştir.  Belirtilen ifadeler nedeniyle bütün imam hatip lisesi camiası manevi olarak büyük üzüntü duyduğumuzdan şüpheli hakkında manevi zararlarımızın tazmini için ayrıca hukuki girişimde bulunulacağı gibi aynı zamanda suç teşkil eden eyleminin cezasız kalmaması adına Basın yoluyla işlenen bu eylem adına şikayette bulunmak zaruret haline gelmiştir. Bu gün itibari ile soma cumhuriyet başsavcılığına şikayet dilekçemizi vermiş bulunmaktayız.

İmam Hatipler bu milletin gözbebeğidir. Millet bu okulları genelde dernekler kurarak kendileri yapmışlardır. Bu okullardan yetişen öğrenciler Bu güne kadar devletin en üst yetkili mercileri olan Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık. Bakanlık , Milletvekilliği ,Doktor Avukat ,Öğretmen  vb gibi tüm meslek dallarında görevlerini başarılı bir şekilde yürütmektedirler. Şu an Devlet başkanımız olan Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ında İmam hatip mezunu olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu şahıs bu saçma sapan fikirlerini bir televizyon kanalında açıklamaya nasıl cüret edebilir. Arkaısndaki bağlantılar araştırılmalıdır. Televizyon kanalında sarfedilen sözler yenilir yutulur cinsten sözler değildir. Son derece çirkin ve haddi aşan bu açıklamasından dolayı Erol Mütercimler’i kınıyor ve tüm İmam Hatip Lisesi Mezunlarından özür dilemeye ve adalet önünde hesap vermeye davet ediyorum. İmam Hatip Nesli’nin Akiflerin edebini, Necip Fazılların, Sezai Karakoçların imanlı söylemini ve mücadelelerini devam ettirecek bir nesildir. Her toplulukta gayri ahlaki özellikler gösteren insanlar olabilir. Birisinin yaptığı yanlış nedeniyle bütün bir topluluğu suçlamak o topluluğa karşı bir linç girişimi ve provokasyondur. Tüm İmam Hatip Lisesi mezunları “ahlaksızdır, sapıktır” tüm dindarlar din istismarcısıdır” gibi toptan insanları suçlamanın ne mantıki, ne de vicdani nede ahlaki bir yanı vardır. Bu olsa olsa cahilce söylenmiş ve bu okullara karşı  içindeki kin ve nefretin beden diline yansımış halidir. Buradan tüm İmam hatip mezunu arkadaşlara sesleniyorum bu çirkin sözlere lütfen sessiz kalmayın, sis sessiz kaldıkça bu aymazlar çıkacak bu saçma sapan ağıza alınmayacak lafları her ortamda söylemeye devam edeceklerdir. gerekli birimlere bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmayı lütfen ihmal etmeyin. Bir İmam hatipli olarak bu okullarda okumaktan mezun olmaktan sürekli onur ve gurur duyuyoruz. 3-5 çapulcunun ifadesiyle bu okullar kirletilemez.  Fuzulinin dediği gibi ''Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır; Diploma insanın cehlini alsa da, hamurunda varsa eşeklik, baki kalır.''

Bu vesileyle eğitim ve öğretimin başlıyacağı bu günlerde bütün eğitim camiamıza yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını ,ülkemizin ve dünyanın başına bela olan korona virüs belasınında bir an önce ülkemizden dünyadan tümüyle bertaraf edilmesini cenabı haktan niyaz ederim. Kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net