İslam Düşmanı Panik ‘’Ataklı’’ Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığının 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası başlattığı projeleri birilerini rahatsız etmeye devam ediyor . Korkusuz gazetesi yazarı ve tele1 sunucusu Can Ataklı bugün ki köşe yazısında büyük bir skandala yol açtı. Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit’in yaptığı "Gençleri, dini istismar eden FETÖ benzeri yapılardan korumak için (Camilere Gençlik Kolu) projesi uygulamaya konuldu. 85 bin cami var. İlk etapta 1500 camide altyapı çalışmaları tamamlandı. Cami Gençlik Kolları, 45 bin merkez camide oluşacak" açıklamasını hatırlatan Ataklı, bunun anayasaya aykırı olduğunu savundu.

Şükrü Şahin’den açıklama ; Proje Üzerinden  İslam’a Saldırı

Din-Birsen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin ;Can Ataklının bu pervasız beyanatları ve köşe yazısının tüm Müslümanların gözbebeği olan,tüm Türkiye’de ve gönül coğrafyamızda İslam Bakiyesine sahip çıkmanın derdine düşen diyanet görevlilerinin bu şekilde hedef gösterilmesi kabül edilemez dedi.Can Ataklı ve bir kısım çevrelerin eski Türkiye özleminin depreştiğini ifade eden Şükrü Şahin ;bizler kimsenin ideolojisi ile yaşantısı ile uğraşmıyoruz bizim derdimiz davamızdır ve bu dava hiçbir hatıra feda edilemeyecek kadar yüce ve kutsaldır dedi.

Gençlerimizi Kör Kuyularda Boğdurmayız

Yıllardır gençlerin bir takım ideolojiler ve din simsarları tarafından istismar edildiğini ifade eden Şükrü Şahin ; birilerinin yeni fark ettiği bu proje bizim İstanbul- Ümraniye ilçemizde 2014 yılında uygulamaya koyduğumuz ve binlerce gencimize ulaşmamıza vesile olan devasa bir fikir projesidir dedi. Dönemin Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından büyük bir destek gören bu proje o kadar etkili oldu ki muvazzaf başkanımız Ali Erbaş ve diğer kurum yetkilileri tarafındanda farklı varyantlarınında tip proje olarak  önerilmeye başlandığını ifade etti.

Bütün bu çaba ve gayretlerin ortak hedefinin İslam üzere kıyamete kadar payidar olacak bir nesil inşa etmek olduğunun altınız çizen Şükrü Şahin; gençlerimizi geleceğini karartmak, onları duygusuz ve ruhsuz varlıklara dönüştürüp, kimliksiz bir topluluk bina etmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğimizi herkes bilmelidir diyerek ,bizim için her genç bir Yusuf ve hiçbir kardeşimizi kör kuyulara mahkum ettirmeyeceğiz dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net