Van’da Güldür Güldür Show'a Tepki

Van'da İmamlar ayakta! Güldür Güldür Show'da imamlık mesleğinin hafife alınmasına Din-bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci' den çok sert tepki.

Show TV de yayınlanan Show imamları ayağa kaldırdı.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Din-bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci  Show TV’yi Kınıyoruz! Şikâyet Ediyoruz!

"Güldür Güldür Show" programında; dini ve milli değerlerimizin merkezinde, ulvi görevi yerine getirirken giyilen sarık ve cübbe şov malzemesi haline getirilmek suretiyle, İmam-hatip görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak Milletimizin dini değerleriyle dalga geçilmiştir. RTÜK’ü göreve çağırıyoruz. Show TV’yi ve programın yapımcılarını şiddetle kınıyoruz. Tek kelimeyle; Yazıklar olsun!

Tuci sözlerine şöyle devam etti.  Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamber mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide Cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi TV de Show malzemesi yaparak Milletimizin Dini değerleri ve dini inançları ile aşağılanarak dalga geçilmiştir.

Bu millete günün her saatinde doğumundan-ölümüne kadar hizmet eden din görevlilerimizi kimse alaya alma ve toplumla bağını koparma hakkına sahip değildir…

Kendini bilmez bir takım insanlar " Güldür Güldür "Adı Altında Sürekli Peygamberimiz (s.a.v.)'in kisvesini, sünnetini alay malzemesi yapıyor. Elhamdülillah Müslümanım Diyen Topluluk da dini değerlerimizi alay konusu yapan program ve programlara alkış Tutup Kahkaha atıyor!

Skeç ve güldürü adı altında İslam’ı ve Müslümanlığı aşağılayıcı eylemler ve söylemlerle göz göre göre çocuklarımızın ve toplumumuzun beyinleri yıkanıyor. Bu konuda bir farkındalık oluşturmazsak ne yazik ki Müslüman beyinler yıkanılmaya devam edilecek!..

Aynı şey başka bir dine mensup olan toplumlarda gerçekleşseydi onlar bu duruma alkış tutup seyirci kalırlar mıydı?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net