UZUNOĞLU, “BİR MİLLETİN YENİDEN DİRİLİŞİ 15 TEMMUZ ‘’

Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz 2016’daki hain kanlı  darbe girişiminin  Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti  ve milli iradenin tehakküm altına alınıp sırtından hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız! Unutmak isteyenlere unutturmayacağız kinimizi diri tutacağız. 15 Temmuz 2016 gecesi milletimizin iradesine pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi içimizdeki münafıklar ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti tam kalbinden hançerlenmiştir. Millî iradenin tecelli ettiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması ve asker kıyafetine bürünen teröristlerin vatandaşlarımıza silâh doğrultması birer ihanet simgesi olarak tarihe geçmiştir.

7 şubat mit krizi ile başlayan,17-25 Aralık  ihanet süreciyle devam eden ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile sonlanan bu hain yapının faaliyetlerini  Soma da dinbirsen ilçe yönetimi olarak  tespit etmiş 15 temmuz ihanetinden 10 ay kadar önce ilgili mercilere gerektiği şekilde bilgileri aktarılmış kamu kurum ve kuruluşlarındaki Fetöcüler hakkında bizzat suç duyurusunda bulunulmuştur. O günün şartlarında bizi anlamayanlar 15 Temmuzla yüzleşmiştir.

17-25 Aralık  sürecinden sonra devletimiz tarafından fetö ile mücadele başlatılmış fakat fetö ile mücadeleye yeteri kadar önem verilmemesi ve fetöcü olarak bilinen kişilerin korunması veya onlara dokunulmaması gibi nedenlerle hain yapı kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. ruhlarını 1$ a aklı dengesi yerinde olmayan, amerikanın koruması altında yaşayan, dünyada misyonerlik faaliyetlerine bizzat yardım eden, esaret altında bulunan sözde vaizin fetvalarıyla hareket edip onun iç çamaşırlarını koklayarak cennete gideceğini sanan ahmakların rüyalarla beyinleri uyuşturan akıl hastası fetulah gülen isimli haine beynini kiraya veren vatansızlar ülkemizi işgal etmeye kalkmış milletimiz ferasetiyle ve Reis-i cumhurumuz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın  bizzat halkı harekete geçirmesiyle meydanlara davet etmesiyle bu kanlı darbe girişimi bastırılmıştır.Bu kanlı darbe girişimi esnasında 251 vatandaşımız şehit olmuş, 2196 vatandaşımız çeşitli yerlerinden yaralanarak gazilik makamına ulaşmışlardır.

15 TEMMUZ DA TÜRK MİLLETİ YENİ BİR DESTAN YAZMIŞTIR

Kalkışmanın önlenmesinde büyük bir motivasyon sağlayan daha öncekiler gibi şapkasını alıp gitmeyen göğsünü milletine siper eden Cumhurbaşkanımız ve  vatandaşlarımızın cesareti ve fedakârlık timsali tutumlarının da tarihî bir nitelik taşıdığı tartışmasızdır. FETÖ terör örgütünün hain kalkışmasına göğsünü siper eden Türk milleti ile devlet töresini ve demokrasimizi ayakta tutma kararlılığı gösteren siyaset ve devlet adamlarımız sayesinde millî ruh şahlanmış, yeni bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Aziz Türk milleti, kenetlenip devletine, cumhuriyetine, demokrasisine, istiklâl ve istikbâline sahip çıkarak tüm dünyaya örnek olacak bir davranış sergilemiş ve tüm dünya yeniden Türk milletinin esaret altında yaşamayacağını anlamıştır.

FETÖ terör örgütünün siyasî ayağı başta olmak üzere tüm yapılanmasının çökertilmesi için atılması gereken her adımın kararlılıkla atılmasını, demokrasinin bir gereği olduğu kadar Türk milletine karşı aslî bir yükümlülük olarak görüyoruz. Zirvesinden zırvasına kadar her kademeye yerleşmiş bu hain yapıya destek veren kişilerin cezalandırılması gerekmektedir. Alt tabaka memur polis çaycı öğretmen imam  vb. fetö operasyonları ile gözaltına alınırken üst tabakada bulunan siyasetçi bürokrat işadamı gibi fetöyle işbirliği yapmış fetöcülere dokunulmaması fetö borsalarında aklanmaları vicdanlarımızı yaralamaktadır. Hukuk önünde herkes eşittir ilkesi ve Hukukun üstünlüğü de  gözönüne alınarak tüm fetö işbirlikçilerinin yargılanması gereken cezaları alması milletimzin vicdanını rahatlatacak ve bir daha böyle bir kalkışmaya hiç kimde cesaret bile demeyecektir.

15 TEMMUZ SALA OKUYANLARIN BELA OKUYANLARI YENDİĞİ GÜNDÜR

Ümmetin çocuklarını yaz kampları adı altında ailelerinden koparan ders çalıştırıyoruz , hizmet ediyoruz gibi safsatalarla gencecik dimaları kandıran adeta bir intihar komandosu gibi yetiştiren sinsi planları utgulanak için her şeyi mübah gören karısını katalogtan seçen bu örgüt ve elemanları asla iflah olmazlar . bakmayın etkin pişmalık yasasından yararlandıklarına hiçbir fetöcü terörist pişman değildir. Uygun zamanı  kolladıklarını ve  hala yapılanma içinde olduklarını her gün yapılan fetö opersyonlarıyla görmekteyiz. O nedenle bu hainlere acırsak acınacak hale düşeriz. Hz Ali  (ra) ın dediği gibi ‘’her şeyi affedin ama vatana ihanet edenleri asla affetmeyin’’ sözü düsturumuz olmalıdır.

Darbenin seyrini değiştiren Ömer Halis DEMİR gibi yarın nolacak bu süreç nasıl işler yarın devran dönerse gibi soruları aklına bile getirmeyen yiğitler yetiştirmeliyiz. Bu vatan yarınlarını ve geleceğini düşünmeyen kahramanlar sayesinde ayakta durmaktadır.Bu vatan toprağın kara bağrında Sıra dağlar gibi duranlarındır.

Türk milletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, millî devletimizin bekası, cumhuriyetimizin temel niteliklerinin korunması, Türk töresinin yaşatılması, demokrasinin kurum ve kurallarıyla güçlendirilmesi için üzerimize düşen her türlü görevi lâyıkıyla yapmaya devam edeceğimizi ilân ediyoruz.

Ülkemizi 15 Temmuza götüren sebeplerden ders çıkarmak zorundayız. Müslüman aklını kimseye kiraya veremez. Kuran, sünnet icma-i ümmet çerçevesinde islamiyeti yaşamalıyız. Bu tarz hain yapılanmalara karşı çok dikkatli olmalı. Zekatımızı fitremizi  kurbanımızı bu tarz hain yapılanmalara kaptırmamalıyız. Müslüman ferasetli olmalı kimin ve kimlerin peşinden gittiğini araştırmalıdır.

Diyanet işleri Başkanımıza buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sadece 15 Temmuz haftasında değil,Fetö ve benzeri yapılanmalara karşı milletimiz Cuma hutbelerinde, vaazlarında sürekli bilgilendirilmeli. Milletimizin dini duygularını suistimal edenlere karşı bizzat tedbirler alınmalıdır. Cemaatimiz gerçek dini öğrenmeli hurafe tarzı safsatalardan uzak tutulmalıdır. Unutulmamalıdır ki fetö vari yapılar insanımızı en zayıf yerindenden vurmakta dinle Kuranla ve Allahla kandırmaktadır. Diyanet camiası olarak insanlarımıza dinimizi en güzel şekilde anlatmak, yaşamak ve yaşatmak mecburiyetindeyiz.

Bu vesileyle Hain darbe girişimi gecesinde şehit olanları rahmet ve gazilik mertebesine erişenleri minnetle anıyor; Cenâb-ı Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlık diliyoruz. millet iradesinin üstün tutulması için FETÖ mensubu teröristlerle canı pahasına mücadele eden dava arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

                                                                                               Mustafa Fatih UZUNOĞLU

                                                                                               Din-Bir-Sen Soma İlçe Başkanı    

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net