Kahramanmaraş Din-Bir-Sen İsrail’e seslendi: “DAHA FAZLA İLERİ GİTME!”

Dernek binasında yapılan basın açıklamasında Din Gönüllüleri Derneği adına konuşan Şevket Bozdoğan, Müslümanların en mukaddes üç mabedi arasında bulunan Mescid-i Aksa'ya yapılan İsrail müdahalesinin kabul edilemez olduğunu belirtti ve sert bir şekilde kınadı. Bozdoğan, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri sürdürdüğünü de kaydetti.

Bozdoğan açıklamasında, Yahudi yerleşimci grubun İsrail polisinin gözetiminde Mescid-i Aksa Külliyesi'ne girerek avluda tur atmasının olayları daha da ateşlediğini, bundan dolayı tepki gösteren Filistinli gençlere polislerin planlı olarak saldırmasının arkasında bu vahametin bulunduğunu söyledi.

Bozdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: “İsrail askerleri kanlı elleri, kirli ayaklarıyla Mescid-i Aksa'yı tahrip etti. Kudüs'te Yahudi yerleşimciler, asker veya polis eşliğinde sık sık Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek cami cemaatini ve eğitim gören öğrencileri taciz ediyor. Müslümanların karşı çıktığı bu tür ihlaller nedeniyle Mescid-i Aksa'da sık sık gerginlik yaşanıyor. İsrail bu gerekçelerle zaman zaman Filistinlilerin Aksa'ya girişini kısıtlıyor. İsrail kanlı elini, kirli ayakkabılarını derhal çekmeli, Müslümanları rahat bırakmalıdır.

Zalim İsrail’in elleri kurusun, ayakları kopsun. Kardeşimiz Filistinlilere İsrail askerleri pazar gününden beri ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi ile müdahale ediyor. Kadın, çocuk,  gazeteci gözetmeksizin insanları yaralıyor, darp ediyor. Dünya seyrediyor. Ama artık bizler terörün her türlüsüne Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmezin de söylediği gibi  “YETER ARTIK” diyoruz. İsrail planlı, programlı uyguladığı bu davranışından bir an önce vazgeçmelidir.

İşgalcilerin daha fazla ileriye gitmeden bir an önce çekilmesi gerekiyor. Mescidi Aksa’yı başta Filistinlilere ve tüm Müslümanlara açsınlar.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net