PEYGAMBERİMİZE ÇİRKİN SALDIRI

      Adana CHP  Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan’dan, geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım sitesi tweeter hesabından İslam aleminin son peygamberi olan peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) ‘e; çok alaycı bir ifade ile ‘’Bizim yalancı Muhammede ve onun uydurduğu tanrıya ihtiyacımız yok’’ sözleri tüm islam alemini derinden üzmüştür.Nasıl biz Müslümanlar İslamiyet dışındaki dinlere mensup olan kişilerin inançlarına saygı gösteriyorsak, bir yahudinin de, hristiyanın da biz Müslümanların dinine saygı göstermesi gerekmektedir.Ama sözlerimin başında söylediğim gibi Adana CHP’li meclis üyesinin bir Müslüman olduğunu düşünürsek o şahsiyet peygamberine hakaret ederken, bir yahudinin bu şekilde Peygamberi Hz.İsa’ya saygısızlık yapabileceğini kesinlikle düşünmüyorum.

     İnsan sıfatına sahip olan, hangi din,dil,ırk ve mezhebe bağlı bulunursa bulunsun, her milletin milli ve manevi değerlere sahip olmasını gerektiğini, bu tür bozuk düşünceye  sahip  çıkışlarla insanların inançlarına saldırarak  bir hedefe ulaşmanın mümkün olamayacağı, bu tür saldırıların kendisine yarar getiremeyeceği, halkın kin ve nefretten başka bir şey kazanamayacağını belirtmek isterim.

    Gerçek iktidar olmak isteyen zihniyetin evvela dine, daha sonra halkın iradesine saygılı, dürüst ve samimi olması gerekmektedir. 

Biz Siverek Din-Bir-Sen camiası olarak sevgili ve canımızdan ve malımızdan daha değer verdiğimiz peygamberimiz (s.a.v) ‘e yapılan bu aşağılık ve seviyesiz saldırıyı şiddetle, nefretle kınıyoruz. Bir daha bu tür seviyesiz saldırıların tekrarlanmaması temennisinde bulunuyorum.

     Bu duygu ve düşünceden sonra  Ekim ayı din gönülleri ve camiler  haftası olması  münasebetiyle bütün din günüllü imam arkadaşlarımızın  ve cami cemaat'ın gününü  kutlar yüce Allah'a emanet olmalarını sağlıklı bir yaşam huzurlu  bir ortam birlik ve beraberlik içinde kalmalarını yüce rabimden diliyorum

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net