“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Konya Din-Bir-Sen durmuyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı, bilindiği gibi her yıl “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlamaları çerçevesinde bir tema belirleyerek bütünlük teşkil eden camilerimiz ve din görevlilerini ön plana çıkarıyor. Bu amaçla bu sene kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın teması “Beş Vakit Huzur” olarak belirlendi. Her yıl Ekim ayı içerisinde yapılan kutlamalarda çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Konuyla ilgili çalışmalar yaparak temaya dikkatleri çeken Konya Din-Bir-Sen İl Başkanı Mithat Tömek, camii ve din görevlisi ayrı tutulamaz. İki kavramın da anlamı ve önemi var. Bu nedenle bu kavramların öneminin topluma anlatılması, bu kavramların topluma tanıtılması bizim için çok önemlidir. Din görevlileri olarak bizler, günün 24 saati din hizmetlerinde bulunan görevlileriz. Allah(C.C)’ın emri ve Hz. Peygamber(s.a.v.)’in sünneti seniyesine göre toplumu irşat görevimizi en iyi şekilde yerine getirebilmek için özverili bir şekilde çalışıyoruz. Din hizmetleri görevimizi yerine getirirken şahsi problemlerimizi işimize yansıtmıyoruz, dedi.

Haftanın anlam ve önemini toplumun önemli kesimlerine aktarabilmek amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Tömek, Konya Din-Bir-Sen İl Başkanlığı olarak çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında ilk olarak Konya Valisi Muammer Erol’u makamında ziyaret eden Konya Din-Bir-Sen İl Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri, çalışmaları hakkında Sayın Vali’yi bilgilendirdiler. Daha sonra Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde bir dizi ziyaretlerde bulundular. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Özdemir’i makamında ziyaret eden heyet, Din-Bir-Sen’i tanıtarak sendikal çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Ayrıca haftanın anlam ve önemini belirten açıklamalarda bulundular. Karatay İlçe Müftüsü Sayın Hasan Hüseyin Aslantürk’ü ziyaretin ardından, Meram Müftü Vekili, H. İbrahim Sabırlı ziyaret edildi.

Konya Din-Bir-Sen İl Başkanlığı ve Yönetim Kurulu daha sonra Kon TV Genel Müdürü Şükrü Hıdıroğlu ve Ahmet Özer’i ziyaretlerinin ardında, Mustafa Tatlısu, Nurettin Bay ve Kon TV Yayın ekibini ziyaret ederek haftanın anlam ve önemiyle ilgili bilgi verdiler. Heyet, son olarak Memleket Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adem Alemdar’ı ziyaret etti.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında çalışmaların devam ettiğini belirten Tömek, Konya’da her geçen gün güçlenen Din-Bir-Sen’in umut vaat ettiğini belirtti. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net