Aydın, sert çıktı!

İstanbul Din-Bir-Sen İl Başkanı Halil İbrahim Aydın, Sultangazi İlçe Müftülüğüne bağlı Ravza Camii İmamı Halil İbrahim Baş’ın akşam namazını kıldırdığı sırada bir kişinin bıçaklı saldırısına uğramasını kınadı. İmamların can güvenliğinin sağlanmasını isteyen Aydın, vatandaşa bile koruma veren devlet imamları korumakta aciz mi, diye sordu.

Aydın, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Ravza Camii İmamı Halil İbrahim Baş’ın kimseyle husumeti olamayacağını, kendisini tanıdıklarını ve cemaati için çalışan mütevazı bir insandır, diyerek şunları söyledi: “İmam kardeşimiz akşam namazını kıldırdığı sırada secdeye varırken arkasından bir kişi tarafından 4 bıçak darbesi ile ağır yaralanmıştır. Hastanede tedavi altına alınan kardeşimize geçmiş olsun diyorum. Allah şifa versin. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri ve azmettirenleri de şiddetle kınıyorum.

Bu olayda gösteriyor ki, camii içerisinde imamların can güvenliği yok. Rehberlik görevi yapan, gece gündüz görevini aksatmadan özverili bir şekilde çalışan din adamlarına karşı şiddetin dozu her gün daha da artıyor. Sabah ve yatsı namazlarını kıldırmak için evimizden çıkmaya korkuyoruz. Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, din görevlileri kendilerini din hizmetlerine adamış gönül adamlarıdır. İnsanlığın mutluluğu için çalışan, cemaatini, bulunduğu mahalli aydınlatabilmek için çalışan din görevlilerine yapılan bu tür çirkin saldırılar hafife alınmamalıdır. Din görevlileri barış, kardeşlik, sevgi ve hoşgörüden yanadır. Kavga adamı değildir. Din görevlilerine yapılan saldırılara bir anlam veremiyoruz. Şaşkınız. Korkuyoruz. Camiye ibadet maksatlı her türlü insan gelebiliyor. Din görevlisine camii içerisinde her türlü saldırı olabilir. Devlet bunun önlemini alsın.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, din görevlilerinin can güvenliğinin sağlanması için gerekli çalışmaları çok acil yapmasını istiyoruz. Bunun için yasa çıkarılsın. Din görevlileri bu şekilde nasıl görev yapacak? İlgililerin duyarlı olmasını istiyoruz.

Din-Bir-Sen olarak, hain saldırıya maruz kalarak ağır yaralanan imam Halil İbrahim Baş kardeşimize geçmiş olsun diyor, Allah’tan şifa vermesini diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştiren hainin ağır bir şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net