Çiçeği burnunda Başkan umut veriyor

Muğla Din-Bir-Sen İl Yönetimi Marmaris üyeleriyle bir araya geldi.

Muğla Din-Bir-Sen İl Başkanlığına atanan Hamidullah Ata, göreve gelir gelmez sendikal çalışmalarına hızlı başladı. Dalaman Seka Bezkese Camii İmam-Hatibi olarak görev yapan Ata, diyanet iş kolunda faaliyette olan sendikaların Muğla’daki çalışmalarını gözlemlediğini ve sendikaların yanlışlarını ve hatalarını bildiğini, nerede eksiklik olduğunu, sendikaların hangi konularda hata yaptığını çok iyi gözlemleyerek tecrübe kazandığını söyledi.

Muğla İl Yönetiminde yeni görev alan Muhammet Ünal’da din görevlileriyle çok iyi anlaştıklarını ve hiç kimseye öteki gözüyle bakmayacaklarını belirtti. Bazı sendika temsilcilerinin yaptıkları en büyük hatanın kibir tuzağına düşmek olduğunu söyleyen Ünal, temsilcilik bazı kişileri değiştiriyor. Konuşması, yürümesi, davranışları değişiyor. Biz, kibrin aşağılık tuzağına düşmeyeceğiz. Bütün din görevlisi kardeşlerimizle el ele verip iştişare ederek çalışacağız. Amacımız; birliğimizi, varlığımızı ve haklarımızı korumak… Eğitsel, sosyal, sağlık, kültürel ve hukuksal anlamda daha huzurlu, mutlu ve refah seviyesi yükselmiş olarak kazanımlar elde etmektir. Bu amaç doğrultusunda çalışacağız, dedi.

Ortaca Güzelyurt Merkez Camii İmam-Hatibi olarak görev yapan Muhammet Ünal ve İl Başkanı Hamidullah Ata, Marmaris Müftülüğündeki aylık mutat toplantıya katıldı. Toplantının sonunda bir konuşma yapan Ata, üyelere mevzuat ve diğer konularla ilgili bilgiler verdi. Toplantıyı dikkatle takip eden din görevlileri, verilen bilgilerden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Toplantı sonrasında Ata ve Ünal, din görevlileriyle çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundular.

Daha sonra Seydikemer İlçe Müftülüğünün aylık mutat toplantısına katılan Ata ve Ünal, Din-Bir-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Toplantının verimli geçtiği ve olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını söylediler.

Muğla Din-Bir-Sen İl Başkanı Hamidullah Ata ve İl Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Ata, her ay ilçelere ziyarette bulunarak aylık mutat toplantılara katılacaklarını ve sendikanın tanıtımı ve çalışmaları hakkında bilgi vereceklerini söylediler.

Hamidullah Ata ve Muhammet Ünal’ın uyumlu çalıştıkları ve üyeleri de heyecanlandırdıkları belirtiliyor. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net