Din-Bir-Sen, CHP İstanbul Milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu.

Din-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Hamidullah Ata ve il sekreteri Muhammet Ünal  CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'in Rus Televizyonu RT'ye yaptığı açıklamalara ilişkin olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Ata ve ÜNAL suç duyurusunun ardından Muğla Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Erdem'in röportajında "Türkiye'nin DAEŞ'e sarin gazı verdiği" yönündeki iddiasıyla Türkiye'yi suçladığını ifade etti.

Erdem'in Rusya televizyonunda Türkiye'nin itibarsızlaştırılmasına yönelik yaptığı açıklamanın ihanet olduğunu belirten Ata  ve Ünal, "Türkiye Cumhuriyetini dünya ülkeleri nezdinde itibarsızlaştırmak için yalan ve ispatı mümkün olmayacak şekilde milletimizi ve devletimizi ve bunu temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamını yaralayacak şekilde cümle ve algı olaylarından dolayı Din-Bir-Sen Muğla İl Temsilciliği olarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Eren Erdem'in "Twitter" hesabında ‘Türkiye ile İran savaşa girse İran'ın tarafını seçeceğini’ beyan etmesinin bir milletvekilinin ahlakına ve milletin vekili olmuş birisine yakışmadığını ifade eden Ata, şunları kaydetti: "Milletin vekili olmuş, milleti ve devleti temsil etmesi gereken bu kişinin milleti temsil etmediği, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve bizleri de derinden yaraladığı aşikardır. Bu şahsın gerek CHP tarafından, gerekse TBMM tarafından gerekli işlemlerin yapılarak milletvekilliğinin son bulması, hatta ve hatta ihanet kapsamına alınarak hakkında işlem yapılması en önemli arzularımızdan birisidir. Biz biliriz ve inanırız ki, ne cihette olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde aynı gemide bulunan insanlarız. Gemi su aldığında hepimiz yara alacağız."

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net