Rusya Büyükelçisine yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Rusya’nın Ankara Büyükelçisine yapılan saldırıyı kınadığını açıkladı.

Özdemir, Büyükelçi Andrey Gennadiyeviç Karlov’un, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Gezgin Gözüyle Kaliningrad’dan Kamçatka’ya Rusya” konulu fotoğraf sergisinin açış konuşmasında düzenlenen suikast sonucu öldürülmesi olayını Türkiye’ye ve Türk Milletine yönelik ciddi bir saldırı olarak değerlendirdiklerini belirterek şiddetle kınadıklarını söyledi.

Özdemir, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi: “Rusya uçağının düşürülmesi sonrasında bozulan Rusya – Türkiye ilişkileri ülkemiz için çok kötü sonuçlar doğurdu. Özellikle ticaret açısından çok kötü sonuçlarıyla karşı karşıya kaldık. Son zamanlarda düzelen ilişkiler ekonomik açıdan piyasaya da yansıdı ve bir canlanma oldu. İki ülke arasında çeşitli işbirliği anlaşmaları yapıldı. Özellikle Halep konusunda iki ülkenin işbirliği yapması sevindirici iken gerek Suriye’de Müslümanlar açısından, gerek ülkemizle olan ilişkilerin olumlu havada sürdürülebilmesi açısından bu saldırı kritik bir mecraya sürüklendi. Ayrıca saldırının Türkiye’nin iç ticaretine ne gibi yansıması olacağı da merak konusu. Şüphesiz iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Dolayısıyla Türkiye ekonomisine de yönelik bir saldırıdır. Rusya’da Halep konusunu görüşmek üzere toplanan Dışişleri Bakanlarının toplantısı öncesinde böyle bir saldırının gerçekleştirilmiş olması manidardır. Bu nedenle saldırı çok yönlü incelenmelidir.

Suikastı gerçekleştiren saldırganın Ankara Çevik Kuvvet’te görevli bir polis memuru olması daha vahim. 15 Temmuz sonrası FETÖ terör örgütü mensuplarının devlet kurumlarından temizlenmesi için yapılan çalışmaların titizlikle devamının gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Saldırganın henüz FETÖ ile bağlantısı olup olmadığı net olarak tespit edilebilmiş değil, ancak böyle bir saldırıyı gerçekleştirmenin hangi fikre hizmet ettiği şüphelidir. Zira bu saldırı Rusya – Türkiye ilişkilerini yeniden çıkmaza sokabilir. Bundan ülkemiz ve milletimiz zarar görür. Bu saldırı ülkemize, milletimize ve bizzat devletimize karşı yapılmış hain bir saldırıdır.

Din-Bir-Sen olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Rusya Büyükelçisi Karlov’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Rusya halkına baş sağlığı diliyoruz.” 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net