İsviçre'de camiye yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, İsviçre’nin Zürih kentinde camiye yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınadığını açıklayarak şöyle dedi: “Zürih Polis Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre İslamihsces Zentrum olarak bilinen cami cemaatinin çoğunluğunu Eriteria, Somali ve Maghreb vatandaşları oluşturuyor. Müslümanların yoğun olarak ibadet yaptığı camiye yapılan silahlı saldırı neticesinde 3 kişinin yaralandığını öğrendik. Olayda can kaybının olmaması sevindirici olmakla birlikte yaralılardan durumları ağır olanlar var. İnşallah korkulan olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde Müslümanların zarar görmesini arzu etmeyiz. Bir Müslüman kardeşimizin canı yansa bizim de canımız yanar. Din kardeşliği budur. Bu vesileyle yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyor ve geçmiş olsun diyoruz.

Olayın yaşandığı camii yakınlarındaki bir köprü altında başka bir cesedin bulunmuş olması, ayrıca saldırıyı bir kişinin gerçekleştirmiş olması, saldırının camii içerisinde yapılmış olması Polis Ofisince şüpheli bulunmaktadır. Bizce de şüphe uyandıran saldırının bir an önce aydınlığa kavuşturulmasını istiyoruz.

İslamofobi’nin arttığı Avrupa kentlerinde Müslümanların ibadetlerini yaptığı camilere karşı yoğun saldırıların yapılmaya başlanması ürkütücüdür. Avrupa’da Müslümanların sosyal ve dini yaşam alanları tehlikededir. Gittikçe tırmanan İslamofobi nedeniyle Müslümanların hayatları tehlikeye girmiştir. Türkiye Müslümanları olarak bu kötü gidişatı endişeyle izliyoruz. Avrupa devletleri bu tehlikeli tırmanışa karşı gerekli önlemleri bir an önce almalıdır. Müslüman ve Hıristiyan topluluklarının birlikte yaşama kültürü geliştirilmeli ve bu kültürün zarar görmemesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net