DİNBİRSEN’den Beyşehir Çıkartması.

DİNBİRSEN’den Beyşehir Çıkartması.

Konya İli, Beyşehir İlçe Müftülüğümüzün düzenlediği Aylık Mutat Toplantısının konuğu ÇALIŞAN-SEN ve DİNBİRSEN Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR oldu.

Toplantıya Genel Başkanımız Yusuf Özdemir, İlçe Müftümüz Mahmut Çelikoğlu, Bölge Başkanı Mithat Tömek, Çalışan-Sen Konfederasyonu İl Başkanı Ömer Faruk Küçükkösen, İl Başkan Yardımcısı Muhsin Özbakır, Beyşehir İlçe Başkanı Muhammet Emin Köprü, Beyşehir ilçe Başkan Yardımcıları ve çok sayıda Müftülük personeli katıldı.

Genel Başkanımız Sayın Yusuf ÖZDEMİR’in konuşmacı olarak davet edildiği toplantıda Sayın Özdemir, katılanlara şu sözlerle hitap etti.

 Birlik beraberlik içinde olmak bir Müslüman için çok hem de çok önemlidir. Kimseyi ötekileştirmeden, o sendika bu sendika diye ayırmadan meselenin özüne inmek gerekli.

Bizler için mesele üye toplama meselesi değil! Mesele Gönüllere girmek,  mesele Ülkemizin yararına olan hayırlı işlere imza atıp, gelecek nesillerimize daha müreffeh yarınlar bırakmak, mesele olayı kişiselleştirmeden, sorunu insani çerçeveler içinde çözmek.

Bizler çıktığımız bu yolda bir söz verdik: ''Hiçbir şekilde hiçbir şartta kimseye bağlı olmadan bulunduğumuz Diyanet camiası içinde meslektaşlarımızın refahı için,  yapabileceğimiz her şeyin en iyisini yapmaya gayret gösterdik ve göstermeye devam edeceğiz.

Yeryüzünün en kutsal Görevini ifa ediyoruz, Allah’ın evinin temsilcileriyiz. Yaptığımız işin kutsallığının farkında olun; bizim hayatımızdan, bizim eğitimimizden, bizim geleceğimizden çok daha önemlidir. İçinde olduğumuz şu kritik günlerde Diyanet Camiamızın üzerine birçok yönden baskılar kurulduğunun farkındayız, Diyanet bizim çalışma ortamımızdır, ailemize ve camiamıza sahip çıkmalıyız, ortamı boş bırakma lüksümüz yoktur arkadaşlar.

 Peygamberimizin (s.a.v) bir hadisi ile ifadelerime devam edeyim: Bir iş yapmak istediğin zaman iyice düşün. Eğer sonu iyi ve faideli ise yap. Eğer sonu zararlı ve günah ise terk et.''.

Emin olun ki yaptığınız işleri gözleriniz dolarak yapıyorsanız, o yol sizin için doğru yoldur.

Çok fazla vaktinizi almadan, beni dinlediğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim, toplantımızın ve yapacağımız işlerini hayırlara vesile olmasını niyaz ederim. Dedi

Saat 10’da başlayan toplantı 12’ye kadar devam etti.

Sonrasında Genel Başkanımızın Hemşerilisi isim ve soy ismi aynı olan İlçe Kaymakamı Sayın Yusuf Özdemir’i makamında ziyaret ettiler, İlçe İmamlarımızın sorunlarını kendilerine aktardılar ve çözümü için söz aldılar.

Öğleden sonra Dinbirsen İlçe Teşkilatının organize ettiği yemekli programda ilçe imam-hatipleri ve diyanet görevlileri ile biraya gelindi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net