DİNBİRSEN'DEN MEHMETÇİĞE VEFA...

Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası (Din-Bir-Sen)İstanbul Şube üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

Eminönü meydanında bir araya gelen sendika üyeleri, sağlık kontrolünün ardından Türk Kızılay’ına kan bağışında bulundu.

 Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü Şahin yaptığı açıklamada;

Gerek iç gerek dış mihrakların gizli ve açık saldırılarını püskürtmek amacıyla güvenlik güçlerimizin başlattığı amansız mücadele devam etmektedir. Güvenlik güçlerimizin yanında olmak onlara maddi ve manevi destekte bulunduğumuzu kamuoyuna ilan etmek amacıyla buradayız.

Sayın Şahin; Çeşitli STK ve kamu kuruluşlarının gerek askere gönüllü gidip savaşma dilekçeleri ve gerekse sınır ötesinde savaşan Mehmetçiğimize maddi ve manevi destekte bulunmaları gibi biz de DİN BİR SEN ailesi olarak bugün burada Kızılay Merkezimizde, yaralı Mehmetçiğimiz için kan bağışında bulunmak arzusuyla toplandık.

İç ve dış mihraklar şunu bilsinler ki Türk Milleti 100 yıl önce Çanakkale'de ve diğer sınır ötelerinde nasıl ki Nene Hatun’larımız ve Ulubatlı Hasan’larımız vardıysa; bugün de Halis Demir’lerimiz ve Fethi Sekin’lerimiz, sınır ötesinde de Üsteğmen Oğuz Kaan Usta, Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman, Pilot Üsteğmen Erdem Mut ve diğer şehitlerimiz vardır.

Cenabı Hak şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve afiyet versin.

 

Şunu herkes iyi bilsin ki artık güçlü bir Türkiye vardır, diyen Şahin sözlerine şöyle devam etti:Başka devletlerden izin alan değil, tam aksine kendi milletinin nabzını tutan ve milletinden onay alan, milletinin güçlü desteğini arkasına alan büyük bir ülke, büyük bir Türkiye olduğunu bütün dünyaya hatırlatmak isteriz. FETÖ ve PKK gibi örgütlerle ülke çapında mücadele ederken, sınır ötesinde de bunların uzantıları olan YPG/PYD/PKK adlı piyonlarına haddini bildirmek, sınırlarımızı korumak ve orada yaşayan mahzun ve mazlum halka sahip çıkmak amacıyla yürütülen bu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Ordumuzun bu harekâtı zaferle sonuçlandırıp bir an evvel bu toprakları işgalden kurtarıp asıl sahiplerine teslim etmesini Cenabı Hak’tan niyaz ediyoruz.Son olarak Başkomutanımız ve iftihar vesilemiz olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın şu sözleriyle bitirmek istiyorum.

 

 

"Rahat durun, dedik, durmadılar. 'Bak bizim topraklara saldırmaya, sınırlarımızı zorlamaya tevessül etmeyin' dedik, dinlemediler ve bize müttefik görünenlere de söyledik. 'Bak bunlar PKK'nın ta kendisidir' dedik,

'Bunlar PYD'dir' dedik. 'Bunlar aynıdır, YPG'dir' dedik.

'Rakka'ya teröristlerle gitmeyin, DEAŞ terör örgütüdür, bir terör örgütünü bir diğer terör örgütüyle değil, gelin beraber halledelim bunları' dedik, dinlemediler. '

Peki siz bilirsiniz' dedik ve şimdi işte gereğini biz yapıyoruz.

Kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz." dedi.Çünkü 'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' bizim düsturumuzdur.

Tekraren askerlerimizin yanında olduğumuzun ifadesi olarak yapacağımız bu kan bağışlarımızın hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyor, saygılarımı sunuyorum. Diyerek sözlerini bitirdi.

 

Din-Bir-Sen İstanbul Şube Başkanı Halil İbrahim Aydın ise;

 Ülkenin bulunduğu son koşullardan dolayı kana ihtiyaç olduğunu bildiklerini ve bunun için de ellerinden gelen desteği vermek için burada bu kampanyayı desteklediklerini söyledi.

İmamlık mesleğinin sadece camide olmaması gerektiğini belirten Aydın, "Böyle milli platformlarda da yerimizin olduğunu göstermek istiyoruz. Sendika olarak bu konuya titizlikle önem gösteriyor ve destekte bulunuyoruz. İnşallah güzel şeyler olur. Biz de elimizden geldiği kadar bugün ve yarınlarda da olmak üzere yardımda bulunacağız." diye konuştu.

Din-Bir-Sen İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sabit Coşkun ise Mehmetçik'in kar kış demeden ülkenin geleceği için yurt içinde ve yurt dışında canlarını feda ettiklerini kaydederek, kendilerinin de hiç olmazsa onlara destek olmak adına kan vererek ellerinden geleni yaptıklarını aktardı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net