ÖNEMLİ OLAN HASTANIN ŞİFA BULMASIDIR!!

Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan yaklaşık 57Bin İlahiyat Önlisans Mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınması teklifi TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Diyanet İşleri Başkanlığında ki hizmet kolunda faaliyetlerini yürüten Özelde Din Bir Sen sendikamızın genelde tüm sendikaların gerçekleşmesi için kamuoyu oluşturduğu İlahiyat Ön Lisans bölümünde mezun olanların sınava gerek kalmaksızın lisans tamamlama doğrultusunda önünü açacak engelin ortadan kaldırılması yönündeki çalışmaları Bir sendikanın kendi başarısı olarak görmesi ve kendine pay çıkarması kabul edilebilir değildir.  İLİTAM’IN gerçekleştirilmesi; Hükümetimizin kurumumuzdaki tüm sendikaların çağrılarına cevap vermesi, konunun ehemmiyeti ve çağrılarımızın sürekliliğinden mütevellittir.

Nitekim Bu konuda Din Bir Sen Olarak DBS.149-2013 Sayılı İstanbul Üniversitesine İLİTAM ile ilgi başvurumuz ve ardından ilgili kurumlara defaen göndermiş olduğumuz yazılarımız sadece birer örnektir. Sendikal olarak bakış açımız sen ben yaptık’tan ziyade hastanın şifa bulmasıdır. Kurumumuzda personelimizin (Hac ve Umre ye gönderilmesinde ki) sıkıntıların giderilmesi gibi müzmin hale gelip kronikleşmiş sorunların çözümlenmesi ile ilgili çalışmaların her platformlarda dile getirilmesi ve takip edilmesi ile sonuç alınacağı görülmektedir. Din Bir Sen Olarak bizler Camiamızın sıkıntılarını biliyor ve ilgili yerlere ulaştırıyorken  aynı zamanda da takipcisi de oluyoruz.

Din Bir Sen Olarak  İLİTAM  hakkını elde edilmesinde emeği geçen  Sendikalara desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ’a, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaş'a, YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç’a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Kurum çalışanlarımıza ve camiamıza hayırlı olmasını Mevla’dan niyaz ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net