Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan;

Hoş Geldin Ya Şehr-i Ramazan;

İsraf Olmasın, Paylaşmanın, Paylaşıldıkça çoğalmanın en doruk noktaya çıkrığı kutlu ay.. İbadetlerin gönülden gönüle yayıldığı, mazlumların ve yaratılan her canlının duyularının şaha kalktığı ibadet bayramı, gerçek insanlığı yaşamamızın kutlu vesilesi RAMAZAN hoş geldin.

15 Mayıs Salı gecesi Sahur ile başlayacak olan Ramazan Şerif vesilesi ile Çalışan-Sen ve DİNBİRSEN Genel Başkanı Sayın Yusuf ÖZDEMİR şu açıklamalarda bulundu.

Birlik ve beraberlik, sevgi ve kardeşliğin karşılıksız yaşandığı, Dostlarla İftar sofralarında buluştuğumuz, aile bireyleriyle, sahur sofralarına kalktığımız, Kur’an’ın feyziyle ruhumuzu doyurduğumuz, teravih namazında aşk’ı yaşadığımız, yetimlerin sofrasına gönül güzelliklerimizi koyduğumuz, fukaranın sofrasına ortak olduğumuz bir ramazan geçirmenizi diliyorum.

Hoş geldin Ramazan-ı Şerif, cömert misafir, hoş geldin ikram ve ihsanı ziyade ay..

‘Bir af dileyen yok mu, onu bağışlayayım; tövbe eden yok mu, tövbesini kabul edeyim; dua eden yok mu, duasını kabul edeyim; isteyen yok mu, istediğini vereyim.’ buyurur.

İkram ve İhsanın sebebi, tövbelerin kabul olduğu, her anını dualarla geçireceğimiz bu kutlu ayda tüm müminleri Ramazan’a yakışır bir şekilde geçirmeleri temenni ediyorum.

Sayın Özdemir sözlerine şu şekilde Devam etti, Ramazan’ı Şerif’ 11 ayın sultanıdır, bu ay gerçekleşen ibadetler diğer aylara oranla daha büyük önem taşımaktadır.

Bu Mübarek ayın insana kattığı değerler, tokun aç olanı anlaması, zenginin fakirle hemhal olması, hem sosyal birlikteliği hem de değer yargılarının manevi doruğunu yansıtmaktadır. Hiçbir şeyi israf etmeyelim, ne zamanı, ne nimeti, Mideler açken, diğer uzuvların rahmetle doyurulduğu anlar yaşayalım.

“Gökyüzünün kapıları Ramazan ayının ilk gecesi açılır ve son gününün gecesine kadar kapanmaz.”

Ramazanın başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluştur, Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen olarak Bütün Müslümanların, Din görevlilerimizin, vatandaşlarımızın, Din Kardeşlerimizin Ramazan-ı Şerif ayını tebrik ediyor, bu mübarek ayda Yüce Allah’a açılan ellerin ve yapılan duaların, İslam âleminin birlik ve beraberliğini güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını, bütün dünyada mazlumlara yönelik, şiddet ve acımasızlığın, acı ve gözyaşının dinmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz. “dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net