DİN-BİR-SEN, SAMSUN ŞUBESİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Din-Bir-Sen Samsun Şube Olağan kongresini geniş bir katılımla yaptı. Samsun Tarihi Çarşamba Pide adresinde düzenlenen Kongreye Çalışan-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Sekreteri Menderes ATEŞ, Ofis Bir-Sen Genel Başkanı Dr. Halime Selen Dağıstan Namlı, Eğitimde Birlik-sen Genel Başkanı Cihan Demirkol, Çalışan-Sen Samsun İl Başkanı Erdinç Kontaş, Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Abdullah Ballı, Yusuf Adli, Mehmet Şirin Ersan ve Mevlüt Yıldız, Genel Başkan Danışmanı Celalettin Akçadoğan Mardin Şube Başkanı Bilal Aydın, Ankara Şube Başkanı M. Mustafa Erdoğan, Malatya İl Başkanı Yusuf Aslan, Konya İl Başkanı Ali Bitim, Trabzon il Başkanı Ömer Kurt, Ofis Bir-Sen Samsun İl Başkanı Fevzi Gül ve Dem Toç-Sen Samsun İl Başkanı İsmail Tonka katıldı.

Siyasi partilerden MHP İlkadım İlçe Başkanı Özcan Kınalı, katılarak Samsun Akparti Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Çiğdem Karaaslan,  Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım Sayın Tanju Çolak mesaj gönderdi. STK temsilcileri ile yerel medya temsilcileri ve din görevlileri katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan kongre daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

Divan kurulu seçiminden sonra açılış konuşmasını yapan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir salonu selamladıktan sonra yaptığı konuşmada, Din-Bir-Sen hakkında ve Çalışan-Sen Konfederasyonu hakkında bilgiler vererek, kuruluş felsefelerinin doğruların yanında, yanlışların karşısında durmak mücadelesi olduğunu söyledi. Sendikaların mesleki dayanışma amaçlı sivil toplum örgütleri olduğuna dikkat çeken Özdemir, sendikaların hiçbir zaman amaç olarak görülmemesi gerektiğini hizmete giden yolda birer araç olduklarına dikkat çekti. Din-Bir-Sen’in genç ve dinamik bir sendika olduğuna vurgu yapan Özdemir, din görevlilerinin sorunlarına çözüm üretmek noktasında etkili ve güçlü bir sendika olduklarının altını çizdi.

Din-Bir-Sen, Hiçbir Siyasi Yapının içinde değildir.

Özdemir, Din-Bir-Sen’in farklı siyasi ideolojiye ait olduğunu söylüyorlar. Özellikle yetkili sendika temsilcileri bunu söyleyerek üyelerimizin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Biz İslam davasının neferleriyiz, ana tabelamız İSLAM DAVASI, alt tabelamız ADALET, EHLİYET VE LİYAKAT. Bunun başka taraflara çekilmesi tamamen yıpratma ve karalama düşüncesidir.”

Yetkiyi Alacağız.

Özdemir, tüm Türkiye’ye sendikal anlayışımızı anlatacağız, kimseyi ötekileştirmeden sendikamızı büyüteceğiz. Sendika olarak elimizden gelen gayreti göstererek yetkiyi en kısa sürede almak için çalışacağız, dedi.

Özdemir, sözlerine son verirken Samsun Şube Genel Kurulunun hayırlı olmasını diliyor, teşkilatımızla birlikte var gücümüzle Din-Bir-Sen’i büyütmeye devam edeceğiz, dedi.

Daha sonra sırasıyla söz alan Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Şube ve İl Başkanları herkesi selamlayarak, Samsun Şube kongresinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, şükranlarını sundular.

Son olarak söz alan Samsun Şube Başkanı Hikmet Arslan, salondaki herkesi selamladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti: Kıymetli Dava Arkadaşlarım,yeni dönemde devam eden proje ve çalışmaların hayata geçmesi adına başta Genel Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulu ile birlikte uyumlu ve dayanışma içinde var gücümüzle çalışacağız. Ekonomik kaynakların arttığı günümüzde ekonomik sosyal ve kültürel faaliyetlerimizle üyelerimizle birlikte olacağız. Sonuca dayalı yönetim anlayışımızın “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düşüncesiyle sendikamızı birleştirerek diyanette, siyasette ve bürokraside etkin rol almak için çalışacağız. Sözlerime son verirken, genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyor, herkese teşekkür ediyorum, dedi.

 

  


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net