Camiler ve Din Görevlileri Haftamız Kutlu Olsun

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, "Camiler, dini ve milli değerlerimizin, edep ve ahlakımızın hem öğretildiği hem de en zarif bir şekilde örneklerinin sergilendiği ve uygulandığı eğitim merkezidir. Camiler birlik ve beraberliğimizin ilham kaynağıdır" 

Özdemir, Camiler insanları bir araya getiren, camilerin Müslümanların manevi, ruhi, duygularını derinden kuşatan huzurlu mekânlar olduğunu belirterek şöyle dedi: “Tarih boyunca Türk- İslam coğrafyasında cami ve mescit yapımına büyük özen gösterilmiştir. Camiler yalnız ibadet yeri olarak değil halkın her ihtiyacının karşılanması için eğitim ve adli hizmetler vermiş, kalacak yeri olmayan garip gurebanında barınmasına imkân sağlamıştır. Camilerimiz tekrar eski misyonunu geri kazanmalı, toplumun merkezi olmalı, bir medeniyet merkezi haline getirilmelidir. Camiler vatan toprağının tapusu, din görevlileri de milli birlik ve beraberliğin çimentosu ve harcıdır.”

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla din görevlilerinin sorunlarına da değinen Özdemir, Camiler ve Din Görevlileri Haftasında esas konunun camiler ve din görevlileri olması gerektiğini söyleyerek, hafta boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde din görevlilerinin sorunları da gündeme getirilmelidir, dedi.

Din görevlilerinin hak ettikleri yeri alması gerektiğini vurgulayan Özdemir, şunları söyledi:  Din görevlilerimizin daha verimli çalışabilmesi için, cami dernekleri probleminin çözülmesi, lojman temini, camilerin belediye tarafından temizliğinin yapılması, aydınlatma ve ısınma giderleri, meslektaşlarımızın üniversitede okuyan çocuklarına barınma ve burs yardımı yapılması, sosyal alanların iyileştirilmesi, tüm camilerde çift görevli olması ve ek göstergenin 3600’e yükseltilmesi gibi yıllardır devam eden sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

2022 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakat altına alınan maddeler hayata geçirilmelidir ve Kurum içindeki adaletsizlik ve eşitsizlikler biran önce giderilmelidir. Mülakatlar kaldırılarak, puan sistemine göre atama yapılmalıdır. Sözleşmelilere kadro verilmeli, Vekil, Fahri görevli meslektaşlarımızın deneyimli personel statüsüne alınması ve mülakatlarda öncelik tanınması gerekmektedir.

 

Bu vesile ile “Camileler ve din görevlileri haftasının insanımız ve toplumumuz, din hizmeti veren din görevlileri için hayırlara vesile olmasını yüce Mevla’dan niyaz ediyor, camilerimizin eksiklerinin, din görevlilerimizin sorunlarının giderilmesi  noktasında olumlu ve güzel adımların atıldığı hayırlı çalışmaların yapıldığı bir hafta olarak değerlendirilmesini temenni ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net