İstanbul Kahvaltıda buluştu.

Din-Bir-Sen İstanbul Anadolu Yakası İl Başkanlığı, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında, din görevlileri için kahvaltı düzenledi.

1-7 Ekim Camiler ve Din görevliler haftası münasebetiyle Ümraniye Son Durak cami sosyal alanda düzenlenen kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Din-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Şahin, amaçlarının böyle özel bir haftada tüm din gönüllüsü meslektaşlarımızın bir araya gelmesini ve iletişimlerinin artmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Şahin konuşmasının devamında sendikacılık bizleri birbirimize daha da yaklaştırmalı ayrıştırmamalıdır, Böyle güzel bir haftada farklı sendikalardan davetimize icabet eden tüm hocalarımıza teşekkür ederim dedi.

Programa Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül ve Çekmeköy Müftüsü Vehbi Akşit’te katıldı.

Vehbi Akşit selamlama konuşmasında camiler ve din görevlileri haftasının temasının vefa olduğunu ve bizler vefa örneğini her alanda hissettirmemiz gerektiğini vurguladı ve din görevlilerimizin haftasını tebrik etti.

Müftü Muharrem Gül ise, şunları kaydetti:

"Camiler örgün eğitimde önemli bir eğitim kurumudur. Bu yıl hafta münasebetiyle yapılacak olan etkinliklerde 'Cami, Din Görevlileri ve Vefa konusu ana tema olarak işlenecek olup, Hafta dolayısıyla camilerimizin yapımında, bakım ve onarımında emeği geçen bütün hayır sahiplerinin ölmüşlerine rahmet, hayatta olanlarına sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Emekli görevlilerimize uzun ömürler, çalışan personellerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın hayırlara vesile olmasına yüce Allah’tan niyaz ediyorum dedi.

Programın devamında din görevlilerimiz söz alarak hafta münasebetiyle duygu ve düşünlerini paylaştılar. Anadolu Yakası il Başkanı İsmet Pak kapanış konuşmasında bizler her zaman her yerde daha sık bir araya gelerek sorunlarımızı birbirimizle paylaşmalıyız dedi.

Pak katılımcılara teşekkür etti.

Ebediyete irtihal etmiş bulunan din görevlisi hocalarımızın ruhu için Kur'an-ı Kerim okundu ve Ümraniye Müftülüğü Şube müdürü Rıfat Buran dua ve niyazda bulundu.

Program hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Menü
 
Ana Sayfa
Foto Galeri
Video Galeri
İletişim
Bize Ulaşın
0312 232 70 20
[email protected]
Din-Bir-Sen | Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı (GMK Bulvarı) No:39 / 20-21
Maltepe Çankaya / Ankara
Tel :+90 312 232 70 20
Fax :+90 312 232 70 21
Gsm:+90 530 505 63 36

[email protected]

 

Vergi Dairesi : Mithatpaşa V.D.        Vergi Numarası : 879 062 1718
IBAN NO : TR56 0001 0004 7152 5286 9150 01


 

© 2012 Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım & Yazılım :
Networkbil.net